У Полтавському краєзнавчому музеї відкрилась виставка “Голодомор — геноцид українського народу 1932-1933 років”

Трибуна
2018-11-22
3

Захід приурочений до Дня пам’яті жертв голодоморів, який цього року припадає на 24 листопада.

г1

– Ми відкрили виставку, присвячену трагічній частині нашої історії. З одного боку, людей заганяли в колгоспи, а з іншого — дійсно страшний голод, чорні дошки, цілих зон, оточених посіпаками більшовицького режиму, де люди помирали від голоду. Мені особисто, будучи дослідником археології нашого краю, довелося бачити цей процес під час досліджень в районі Горішніх Плавнів. Саме там, під Потоками, існували цілі зони, які рахувались на чорній дошці. І ми, проводячи дослідження, бачили ті території, які не відродилися. Фактично, наприкінці 30-х ці містечка вимерли. Матеріали цих досліджень частково відклалися в нашому музеї, частково опубліковані, частково представлені у музеї Горішніх Плавнів. А сьогодні ми представляємо виставку, яка сформована Інститутом національної пам’яті за матеріалами всіх областей. Подібні виставки, з певними відмінностями, зараз проходять, фактично, в кожній області, — говорить директор Полтавського краєзнавчого музею Олександр Супруненко.

Загалом на виставці представлені 16 стендів, на яких зібрано близько 120 фотоматеріалів та значна текстова добірка зі статистикою та історичними даними. Також тут експонуються сучасні дослідження з теми голодомору 1932-1933 років.

г2

– Виставка поділена на дві частини. Перша розповідає про передумови голоду в Україні, друга — про наслідки голоду та вшанування жертв тих подій. Причини голоду виникли задовго до 30-х років, вони розпочалися одразу з приходом більшовиків. Ми не можемо забувати про голод 1921-1922 років — це був перший голод, що охопив територію України. Зокрема і Полтавщина постраждала від нього, особливо Кобеляцький повіт (у той час). І відповідно вся політика більшовиків, щодо створення колгоспів призвела до того, що на початок 30-х виник голод, що охопив великі території. Дуже багато уваги цим подіям присвячує у своїй роботі Віктор Рябогук. Він розповідає про те, що на Полтавщині вилучали продовольство, худобу та звозили все на полтавський вокзал, де все охороняли з собаками та червоною армією. Відповідно це свідчить про те, що зерно на Полтавщині було. Єдиний мотив таких дій у тому, що це все вилучалося, що призводило до того, що люди не доїдали, а відповідно було багато смертей, — розповіла молодший науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею Ольга Вільховик.

Всі охочі зможуть відвідати дану експозицію до середини грудня. Далі її відправлять по містам області, де вона буде представлена у МБК, закладах культури та музеях.

Владислав Башук

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

Рекомендовано для учнів та студентів для переосмислення цінностей.

2018-11-22
Віто
Відповіcти
0

З кожним роком з’являється все більше нових фактів про Геноцид над народом. А скільки страшних розповідей, аж не віриться, що це було створено штучно. Молодці ті, хто не байдужий до нашої історії і створює такі пізнавальні заходи.

2018-11-22
Сергій
Відповіcти
0

Це страшне минуле нашого народу,яке до цих пір є страшною раною у багатьох серцях. Про це не можна забувати. Треба відвідати експозицію.

2018-11-22
Іван
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: