У Полтавській ОДА розповіли про особливості цьогорічного ЗНО

2

Директор департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Олена Харченко та директор Харківського регіонального центру якості освіти Олександр Сидоренко повідомили, що в Полтавській області буде організовано 9 округів для складання ЗНО.

У Полтавській ОДА розповіли про особливості цьогорічного ЗНО

У Полтавській ОДА розповіли про особливості цьогорічного ЗНО

Вони діятимуть у Полтаві, Миргороді, Гадячі, Кременчуці, Лубнах, Карлівці, Горішніх Плавнях, Пирятині та Кобеляках. Усього ЗНО буде проводитися на базі 56 закладів освіти.

Школярі максимально можуть складати 4 навчальні дисципліни: українська мова є обов’язковою, як і зазвичай. Також обов’язковою для майбутніх абітурієнтів є математика або історія України, залежно від власних уподобань учня, та 3 і 4 конкурсні предмети на вибір.

Олександр Сидоренко каже, що цього року очікують на 12 607 учасників ЗНО з Полтавської області:

– Головне, щоб школярі детально ознайомилися з усіма правилами проходження ЗНО, детально підготували усі документи, бо часто трапляється, що правила читають вже запізно. Новація цього року – це заборона будь-яких технічних пристроїв для учня на території пункту проведення ЗНО.

Також говорили про ще одне нововведення 2019  року – пілотний проект  сертифікації вчителів. Для кожної області визначено кількість педагогів, які можуть взяти участь у проекті (для Полтавської області – 35). Успішне проходження сертифікації гарантує надбавку 20% до заробітної плати протягом 3 років, потім необхідно поновлювати цей документ.

Ірина Капуш

22 февраля 2019
21 февраля 2019