У Полтавській ОДА обговорили будівництво нових майданчиків для зважування вантажівок

Трибуна
2018-05-22

У Полтавській ОДА на розширеному засіданні обласної координаційної ради з питань безпеки дорожнього руху обговорили проблеми вагового контролю вантажівок та побудування нових місць для зважування на дорогах.

У Полтавській ОДА обговорили тему вагового контролю вантажівок

У Полтавській ОДА обговорили тему вагового контролю вантажівок

На Полтавщині діє Обласна програма розвитку дорожнього господарства Полтавської області на 2016-2018 роки. Її основним завданням є збереження від руйнування та забезпечення належного експлуатаційного стану доріг загального користування, доріг та вулиць комунальної власності в населених пунктах шляхом виконання робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання. Один із заходів щодо її реалізації — проведення габаритно-вагового контролю вантажівок.

— Питання габаритно-вагового контролю є актуальним. Зокрема, у зв’язку із підвищенням температурного режиму на дорогах. Ми маємо таку ситуацію: будуються дороги, але ваговий транспорт нівелює всю роботу, пов’язану із будівництвом і ремонтом доріг. Тобто є багато недобросовісних водіїв, що рухаються автошляхами області із перевантаженими транспортними засобами, — наголосив перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький.

У Полтавській ОДА обговорили тему вагового контролю вантажівок

У Полтавській ОДА обговорили тему вагового контролю вантажівок

З початку поточного року із врахуванням складних погодних умов у січні, лютому і березні працівники управління Укртрансбезпеки у Полтавській області спільно з поліцією проводили роботу зі здійснення зважувань транспортних засобів.

— За цей період зважили 1221 транспортний засіб та виявили 103 порушень допустимих габаритно-вагових параметрів. Нараховано плату за перевезення із перевищенням допустимих габаритно-вагових параметрів – 1 млн 183 тис. грн. До держбюджету порушниками перераховано 71 тис грн, — розповів заступник начальника управління Укртрансбезпеки у Полтавській області Володимир Кужіль.

У Полтавській області існує п’ять майданчиків для розташування пересувних габаритно-вагових комплексів (ГВК). Вони розташовані на автодорозі М-03 Київ-Харків Довжанський, один – на Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка біля села Сухинівка.

Існує необхідність облаштування таких майданчиків на в’їздах до міст Полтава та Кременчук на автодорозі М-22 Полтава-Олександрія, Н-12 Суми-Полтава та біля районних центрів області. Їх планують зробити з урахуванням пропозицій, наданих РДА, щодо будівництва та облаштування місць здійснення габаритно-вагового контролю. Також варто враховувати сезонність, вантажопотік транспортних засобів, місця розташування промислових об’єктів. Уже визначили місця будівництва та облаштування додаткових місць здійснення вагового контролю, проведені зустрічі із керівництвом міст Полтави та Кременчука.

На апаратній нараді в Полтавській ОДА

На апаратній нараді в Полтавській ОДА

2-3 квітня обстежили існуючі майданчики на відповідність наказу Мінінфраструктури. Його провела комісія за участю представників служби автомобільних доріг, нацполіції, ДП «Полтавський облавтодор» та управління Укртрансбезпеки у Полтавській області. Складено відповідні акти, визначені терміни усунення виявлених недоліків.

— Крім того, визначили ще три майданчики для здійснення вагового контролю на автомобільній дорозі М-03 Київ-Харків-Довжанський. За умови наявності облаштованих майданчиків та фінансування отриманих пересувних ГВК управління готове посилити виконання робіт зі здійснення вагового контролю на автодорогах Полтавської області, — зауважив Володимир Кужіль.

До кінця року планують облаштувати територію для пунктів габаритно-вагового контролю на дорогах Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки-Решетилівка біля села Сухинівка, М-22 Полтава-Олександрія та ще кількох точках.

— У зв’язку із широкою інфраструктурою, зараз ми вивчаємо питання розміщення комплексів, елеваторів, маршрутів руху. Із практики зазначу, що є певні водії, які вишукують розташування стаціонарних майданчиків. Якщо такий комплекс починає працювати, то вони просто об’їжджають іншою дорогою. Тож ми вивчаємо стратегічні напрямки, заїзди та виїзди з інших областей. Розташуємо майданчики, щоб максимально унеможливити використання транспортів із перенавантаженням, — наголосив в.о. директора Державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексій Басан.

Наразі налагоджена співпраця із аграрними підприємствами, головами РДА. Вивчається питання виділення коштів на майданчики, співпраці з Укртрансбезпекою у Полтавській області. Проблеми, які обмежують, це кошти, які не передбачені цього року на майданчики та земля, яку потрібно виділити для встановлення ГВК.

Прес-служба Полтавської ОДА

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: