У Полтавській області витратили 348 тис. грн на тести ВІЛ

Трибуна
2019-06-25
2

У Полтавській області протягом першого півріччя 2018 року через систему Прозорро придбали діагностичних матеріалів, що дозволяють провести 22 916 тестувань на ВІЛ-інфекцію.

Під час дослідження фахівці Інституту аналітики і адвокації виявили, що 98% придбаних тестів – лабораторні. Основним замовником лабораторних тестів у регіоні став Полтавський обласний центр профілактики ВІЛ-інфекції та боротьби зі СНІДом, за півроку центр придбав понад 16 тисяч досліджень.

– Показник конкурентності закупівель в регіоні низький – 31,5 %, що свідчить про відсутність мотивації до заощадження бюджетних коштів у більшості замовників. Основними замовниками у закупівлях швидких тестів у регіоні є центральні районні та міські лікарні – припадає 50% оголошених закупівель. У 20% закупівель замовниками стали центри первинної медико-санітарної допомоги. Найбільше швидких тестів придбали у Зіньківській центральній районній лікарні та у Лубенському міському ЦПМСД – по 100 одиниць, – пояснила Олена Дмитренко, консультант напрямку моніторингу закупівель ІАА.

За поширеністю інфекції область знаходиться на тринадцятому місці по Україні – 248,9 на 100 тис. населення. За січень-червень 2018 року в регіоні зареєстровано 207 нових випадків ВІЛ.

У фокусі дослідження знаходяться лише 12 регіонів України, в яких впроваджується програма  PEPFAR, тобто області з найвищим рівнем поширеності ВІЛ-інфекції.

Зазначимо, що крім коштів місцевих бюджетів, існує ще щонайменше два джерела фінансування діагностики ВІЛ-інфекції: державний бюджет та кошти міжнародних організацій. Тому частина потреби у тестуванні, яка існує, може бути покрита саме за рахунок цих ресурсів.

Лікарі Всесвітньої організації охорони здоров’я рекомендують систематично проходити тестування на виявлення ВІЛ. Бажаючі можуть пройти тестування в сімейного лікаря.

Довідково: матеріал створений у рамках проекту “Thinktanrers in HealthLink” за фінансової підтримки БО «100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ» в рамках реалізації проекту HealthLink: «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ в Україні» за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID).

Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Замовляли ті,кому тчно треба,а в звичній поліклініці не бачать потреби в таких тестах,мабуть. Може, я помиляюся.

2019-06-25
Світлана
Відповіcти
0

А це не є обов’язковою умовою для всіх, щоб на ранній стадії виявляти хворих?

2019-06-25
Марина
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: