У полтавській міськраді говорили про забудови

0

20 жовтня у Полтавській міськраді представили громадську ініціативу «Стоп — незаконній забудові». На презентації, яка переросла у круглий стіл, були присутні представники органів місцевого самоврядування, обласної адміністрації, урбан-спільнот та громадських організацій, журналісти.

Захід був запланований як презентація ініціативи «Інституту аналітики та адвокації» (ІАА), а на меті, як стверджують організатори, мав ознайомити чиновників та громадських активістів зі станом забудованості у Полтаві.

DSC_0091 (1)

Олексій Сердюков (фото — Максим Кит)

Олексій Сердюков, програмний директор ІАА, взяв слово на початку заходу і розповів присутнім про причини, які змусили його взятися за ініціативу щодо забудов.

— Це нетипова тема для «Інституту аналітики та адвокації», — каже Олексій. — Але міський простір — одна з найважливіших тем для полтавців. На цьому часто спекулюють, тому ми і взялися за цю ініціативу: щоб полтавці мали простий доступ до інформації про те, законна якась забудова чи ні.

Поліна Завадська, юрист ініціативи, розповіла, яким чином реалізовується ця мета.

— Наші програмісти розробили сайт, де кожен може подати запит щодо законності будь-якої забудови. Тоді відповідальна особа з нашої організації, — продовжує Поліна, — модерує запит, відсіюючи повтори чи так звані «тестові» повідомлення. І після цього юрист подає офіційні запити у відповідні інстанції.

DSC_0040

Олексій Сердюков та Поліна Завадська (фото — Максим Кит)

У громадській організації вважають, що це спрощує для пересічного громадянина процес отримання інформації.

— Звісно, будь-який громадянин може подати запит сам, не користуючись сайтом, — додає Олексій Сердюков. — Але коли ми робимо це для нього, вся інформація збирається разом, адже інстанцій дуже багато. До того ж, якщо інша людина зацікавиться забудовою, їй уже не доведеться подавати запит, якщо про неї написано на цьому сайті.

DSC_0050

Оксана Деркач, секретар Полтавської міськради (фото — Максим Кит)

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради, узгодивши це питання із представниками інших установ, що опікуються питаннями містобудування та архітектури, запевнила, що ініціатива отримає цілковиту підтримку влади.

— Представники влади часто говорять, що хочуть стати відкритішими для суспільства, — пояснює Оксана Антонівна. — А це ж реальна можливість стати дійсно відкритими, спростити людям спілкування.

Як стверджують представники ІАА, коли сайт «Забудови м. Полтави» буде удосконалено і доопрацьовано, а питання модерації запитів — уладнано, вони планують передати його під юрисдикцію органів місцевого самоврядування.

Довідка: Ініціатива «СТОП — незаконній забудові» — це платформа, яка дає кожному мешканцю міста змогу відзначити незаконну (на його думку) забудову у Полтаві або перевірити законність будівництва, яке його цікавить. Співробітники громадської організації детально перевірять усі факти і розкажуть полтавцям, де у місті будівлі зводять безправно, а де — відповідно до букви закону, і вчитимуть мешканців міста боротися за свій простір. Запити щодо забудов можна надсилати на адресу iaa.ukraine@gmail.com, а відмічати їх — на сайті.

Юлія Злепко

15 липня 2018
14 липня 2018
13 липня 2018