У Полтавських ЗМІ жінки згадуються втричі рідше, ніж чоловіки

0

Інститут масової інформації дослідив як дотримуються гендерного балансу регіональні ЗМІ. Згідно оприлюднених даних стало відомо, що у Полтаві жінки згадуються втричі рідше, ніж чоловіки.

original-6dd6e0515494d4a457be2db6c4752176

У грудні 2015 року експерти з ІМІ досліджували дотримання гендерного балансу у друкованих та інтернет-ЗМІ з Вінниці, Дніпропетровська, Запоріжжя, Луцька, Одеси, Полтави, Ужгорода, Харкова, Херсона, Чернівців. Загалом в десяти регіонах зафіксовано 471 згадок про жінок-експерток та 1492 – про чоловіків-експертів.

Полтавські видання, згідно аналізу регіональних медіа, потрапили у список з найнижчими показниками, де жінки виступають в ролі експерток (лише в 17% публікацій – 10 експерток у друкованій пресі, та 14 –  в онлайнових виданнях).

2

Дещо краща ситуація з матеріалами, де жінки виступають у якості героїнь. Полтава потрапила у перелік регіонів з середнім показником – в місцевих ЗМІ жінки стають героїнями лише у 21% публікацій.

У Полтавських виданнях найчастіше жінки виступали здебільшого як жертви ДТП, нападів та крадіжок, або очевидцями цих події. Часто трапляються матеріали, де жінки демонструвалися мертвими. Найпопулярніші теми в яких згадуються жінки – спорт, освіта, культурна сфера, соціальні новини, волонтерство. Порівняно з чоловіками, жінки, як героїні, найменш були представлені в новинах бізнесу, економіки та АТО.

Аналіз регіональної преси продемонстрував реальну присутність жінок у пресі та онлайнових виданнях, а також відобразив теми контенту. Експерти пояснюють такі показники тим, що в реальному житті чоловіки займають багато керівних посад.
відст

Олена Костиря

Коментувати

17 березня 2018
16 березня 2018