У полтавських вишах платитимуть лише бідним і найкращим?

1

27 лютого в Києві відбулися дебати про фінансування вищої освіти. Учасниками заходу були аналітики та урядовці з України, Польщі та Австрії.

Скриншот 2016-02-29 12.06.00

Перший заступник Міністра освіти та науки України Інна Совсун зазначила, що треба розробити таку формулу фінансування вищої освіти, яка дозволятиме надавати кошти високоякісній освіті, буде прозорою, а також враховуватиме міжнародний досвід.

Вона зауважила, що стипендії отримуватимуть не всі, а лише соціально-вразливі категорії, а також найкращі студенти.

Скриншот 2016-02-29 12.09.56

“Однак, не може бути 75% найкращих студентів, бо це профанує саму ідею – найкращий студент”, – пояснила перший заступник Міністра.

Тому фінансування від держави повинні отримувати найкращі студенти. Для того, щоб побудувати дієву систему фінансування вищої освіти, університети мають відповідально ставитися до підготовки студентів і намагатися якомога більше залучити до себе на навчання найкращих студентів.

Захід відбувся в рамках проекту «Ініціативи з розвитку українських аналітичних центрів» Міжнародного фонду «Відродження» (IRF) у співпраці з Фондом розвитку аналітичних центрів (TTF), за фінансової підтримки посольства Швеції в Україні (SIDA).

Катерина Шевелєва

Коментувати

1 Коментар
Студент
• 12:36 | 29 лютого 2016

у нас в универе преподаватели иногда специально “режут” стипендии, так и говорят, простите… разнарядка три 4 только могу поставить

Відповіcти
17 березня 2018
16 березня 2018