У Полтаві знизять ризики посилення туберкульозу

0

В рамках проекту Challenge.TB у Полтаві пройшов семінар на тему «Мультидисциплінарний підхід ведення випадку хворого на МРТБ».

miNxtN6_EXM

Фото: np.pl.ua

Метою даного проекту є підвищення ефективності лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз (МРТБ) на прикінцевій фазі стаціонарного та продовження амбулаторного етапу лікування через запровадження моделі кейс-менеджменту.

На заході був присутній керівник медико-соціальної служби БО «Світло надії» Олександр Соляник.

– Кінцева мета – сприяти зниженню кількості відривів від лікування мультирезистентної форми туберкульозу, оскільки є суттєві ризики через довготривалість курсу лікування, побічні дії препаратів і супутні соціальні проблеми клієнтів», –зазначив Олександр Соляник.

Зокрема, на семінарі говорили про особливості ставлення до клієнтів, а також про склад та функції мультидисциплінарної команди, принцип взаємодії у ній лікаря, медичної сестри та соціального працівника.

Довідка: Мультирезистентний туберкульоз – це найбільш небезпечна форма туберкульозу, при якій мікобактерії туберкульозу стають стійкими (несприйнятливими) як мінімум до двох найбільш важливих протитуберкульозних препаратів: ізоніазиду та рифампіцину.

Катерина Шевелєва

Коментувати

21 березня 2018
20 березня 2018