У Полтаві з’явилися 32 суперволонтера

4

3-го жовтня в Полтавській обласній бібліотеці ім. Котляревського відбувся урочистий захід «Простір добра-2018», присвячений Дню волонтера. На ньому фахівці «Обласного молодіжного центру» Полтавської обласної ради нагородили представників громадських організацій, які протягом року робили соціально-значущі справи.

У Полтаві з’явилися 32 суперволонтера

У Полтаві з’явилися 32 суперволонтера

Нагороди отримали представники волонтерських загонів ВНЗ, учнівської та студентської молоді міста, а також громадські активісти та благодійники, за прагнення втілювати позитивні зміни у громаді та вагомий внесок у розвиток волонтерської діяльності в Полтавському регіоні, а також у номінації «Супергерой твого міста».

Іншими словами,  «Супергерой» — це «Суперволонтер». У нас номіновано 17 громадських організацій та 32 «супергероя», в тому числі соціально-відповідальних підприємців. «Простір добра-2018» — це також і соціальний нетворкінг, адже після нагородження вони спілкуватимуться у неформальній обстановці, можливо, налагоджуватимуть співпрацю, обмінюватимуться досвідом у проведенні тих чи інших акцій. — говорить представниця ОМЦ Наталія Панченко.

Акцію влаштували, додає Наталія, аби заохочувати активну молодь робити корисні справи.

Урочисту церемонію нагородження волонтерів провела Світлана Громцева – виконуюча обов’язки директора КУ «Обласний молодіжний центр» Полтавської обласної ради.

Світлана Громцева

Світлана Громцева

Волонтери – це руки і голова всіх заходів, що відбуваються. Це люди, які не просто живуть — вони проживають кожен день, їм є що згадати і є що розказати своїм дітям. До речі, цього року ми відкрили для себе нові волонтерські організації, тож я дуже рада, що під час заходу у них буде можливість поспілкуватись між собою та почати планувати 2019-й рік. — Світлана Громцева.

Серед запрошених була також Анна Бондаренко — голова та засновниця «Ukrainian Volunteer Service» — громадської організації, яка розвиває волонтерські спільноти заради позитивних змін в Україні, розробниця навчальних програм з менеджменту волонтерів, а також членкиня спільноти «Global Shapers» при Всесвітньому економічному форумі. Зокрема, протягом листопада Анна Бондаренко здійснювала погодження кандидатур з командою Обласного молодіжного центру.

Кожного дня ми з командою «Ukrainian Volunteer Service» робимо все можливе для того, аби розвивати рух волонтерства в Україні. Це і волонтерський менеджмент, і співпраця різних організацій, залучення до спільних проектів тощо. Зізнаюсь: те, що роблять волонтери у Полтаві дійсно надихає. Особливо тішить така кількість молодих яскравих і стильних людей. — говорить Анна Бондаренко.

Анна Бондаренко

Анна Бондаренко

Кожен з номінантів розповідав про діяльність своєї організації. Демонстрували також презентаційні ролики, світлини та відео з проведених акцій,  розповідали про співпрацю з партнерами, в тому числі з закордонними.

Серед найвідоміших організацій — «Світло надії», «Нова Полтава», осередок Української Академії Лідерства, медичний спецпідрозділ «Баррі», «Карітас Полтава», «Команда добрих справ», «Сім доріг», волонтерські загони «АКОРД», «Турбота», «Пуетівці», «Єдність» та інші.

В останньому, до речі, виявили найбільшу кількість «Супергероїв»:

Серед них — Єлизавета Первушина — студентка УМСА, волонтерка-вожата Міжнародного табору «Хом’як» для дітей з ВІЛ-статусом, волонтерка проекту «Напівмарафон», організаторка проекту «Шпаргалка для дітей». До того ж дівчина є активною учасницею тренінгів з домедичної допомоги, просвітницьких заходів з профілактики ВІЛ-СНІДу, туберкульозу, раку молочної залози, підтримує дітей в онкогематологічному відділенні Полтавської дитячої лікарні, волонтерка проекту «Переможемо інсульт разом»;

Анастасія Тарнавська — студентка УМСА, відвідує дітей, які лікуються в Центрі реабілітації з органічними ураженнями нервової системи, волонтерка проектів «Впізнай інсульт» та «Ялинка Янголів». Дівчина говорить, що любить працювати з дітьми, бачити їхні посмішки на обличчі, їхню вдячність, в ті моменти хочеться змінити весь світ;

Юлія Гангур — волонтер зоозахисних організацій, також підтримує маленьких пацієнтів онкогематологічного відділення Полтавської дитячої лікарні. Студентка також є волонтеркою інформаційно-виховних заходів з профілактики захворювань на туберкульоз у молодіжному середовищі, волонтер занять для слухачів третього віку (ПУЕТ) з надання домедичної допомоги;

Максим Лобода — учасник численних заходів, спрямованих на обізнаність людей в медичні сфері, а також регулярно здає кров на потреби медицини.  Хлопець мріє долучити до цієї справо багато людей, тож активно займається інформуванням населення щодо донорства.

Переможці у номінації

Переможці у номінації

Варто зазначити, що «Супергерої» були різного віку, хтось «волонтерить» декілька років, хтось все життя, проте єдине, що об’єднує цих людей – прагнення змінювати  світ на краще власними силами.

Катерина Балєєва

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED

15 февраля 2019
14 февраля 2019
13 февраля 2019