У Полтаві вперше з 2017 року зареєстрували випадок малярії

Малярія – це гостре інфекційне захворювання людини, викликане плазмодіями, які паразитують у крові. Захворювання характеризується нападами лихоманки, ураженням печінки та селезінки, анемією. Перенесене захворювання не залишає стійкого імунітету навіть до того виду паразита, який викликав захворювання.

Днями, вперше з 2017 року, у Полтаві зареєстрували випадок малярії, яку привезли з Африки. Про це повідомляє ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України». Не зважаючи на те, що такі комарі є в Україні, зараз місцевої малярії не фіксують. Однак збудники малярії, комарі роду «Anopheles», є і в Полтавській області.

Зараження і симптоми

Малярія потрапляє у кров людини внаслідок укусу самки малярійного комара. Також вона може передаватися під час вагітності від зараженої матері дитині, при переливанні зараженої крові або під час ін’єкції шприцем.

Коли паразит через кров потрапляє у печінку – він там визріває, розмножується і руйнує червоні кров’яні клітини нашого тіла (еритроцити).

Симптоми малярії можуть проявитися через 1-4 тижні після зараження. Серед основних виділяють лихоманку, озноб, головний біль, збільшення розмірів селезінки та печінки, сильне потовиділення, діарею, ломоту у суглобах, підвищення температури тіла, втомленість, анемія, нудота.

Як захиститися від малярії

Якщо ви плануєте відвідати країну, де розповсюджена малярія, єдиний спосіб уникнути зараження – вакцинація, яку призначають за два тижні до поїздки. У приміщенні користуйтеся засобами проти комарів, які мають остаточну дію. Також добре, якщо у квартирі на вікнах та дверях встановлені антимоскітні сітки. Увімкнені кондиціонери також можуть відлякувати комах. Під час перебування на вулиці бажано носити закритий одяг світлого кольору. Уникайте чагарників – це улюблене місце для перебування небезпечних комах. Також дуже небезпечні місця із застійною водою.

Якщо ви помітили у себе симптоми захворювання – негайно звертайтеся до лікаря.

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Як же я ненавиджу комарів,а тут ще й таке. А малярія виліковна?

2019-06-26
Оксана
Відповіcти
0

Це така страшна зараза, тепер і в нас таке є. Дуже стрьомно. Харашо шо не передається воздушно -капельним путьом.

2019-06-26
Ярік
Відповіcти
0

Малярія? в Полтаві. Цього нам тільки не хватало.

2019-06-26
Марина
Відповіcти
0

А детальніше про цей випадок, звідки приїхали чи де заразилися?

2019-06-26
Катя
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: