У Полтаві визначили переможців «Битви стартапів»

Трибуна
2016-11-19

7 команд з різних вишів Полтави представили бізнес-проекти. Фаворитами «Битви» стали сількогосподарський та освітній проекти.

3286

Фото: kolo.news

19 листопада семеро команд з різних полтавських вишів взяли участь у «Битві стартапів», якого відбулась у ТРЦ «Київ». Суддями «Битви» стали представники бізнесу, які зацікавлені вкласти кошти у перспективні проекти, а також почесний гість заходу, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький та депутат обласної ради Валерій Прядко. Як пояснили організатори, на цей раз вони не обмежували членів журі формальними параметрами оцінювання. Так само не було заздалегідь встановленого фонду інвестицій переможцям.

– Участь у «Битві стартапів» є більшою мірою пробою сил учасників у плані представлення свого бізнес-плану. Бували випадки, коли формальний переможець не отримував грошової підтримки на розвиток бізнесу. А було і навпаки – проект, який не переміг, отримав інвестицію й успішно працює. Успішно реалізовані проекти окулярів віртуальної реальності та оперативної доставки кави, які були представлені на попередніх «Битвах», – розповів організатор Михайло Скрипченко.

3297

Михайло Скрипченко. Фото: kolo.news

Найпопулярнішими напрямками бізнесу серед учасників заходу стали ІТ, готельно-ресторанна справа та с/г виробництво.

Як прокоментував під час кава-брейку підприємець і голова однієї з громадських організацій Лев Жиденко, учасники ретельно підготувались до участі.

– Кожен з представлених проектів, які я наразі побачив, мають право на життя. Але особисто я ще не побачив такий проект, в який я хотів би вкласти гроші. На Полтавщині може розвиватися будь-який бізнес, все залежить лише від особистих якостей людини. Зараз умови майже ті самі, коли я починав. Хіба що тоді було набагато менше літератури з ведення бізнесу, яка б містила практичні, корисні поради, – прокоментував Лев Жиденко.

3288

Фото: kolo.news

Як повідомив президент Міжнародного благодійного фонду «Здоров’я українського народу» та секретар робочої групи з питань інформаційної політики та громадянської освіти Координаційної ради з питань розвитку громадянського суспільства при Президентові України Сергій Сошинський, ситуація зі стартапами на Полтавщині краща, ніж в інших областях України.

– Полтавців вигідно вирізняє те, що навіть відсутність деяких знань з функціонування бізнесу не відлякує їх від спроб відкрити бізнес. Напередодні я познайомився з учасниками «Битви», і вже визначив для себе два проекти, які варті інвестицій і можуть стати успішними. Для порівняння, лише три роки тому на аналогічному заході у Львові інвестиції отримав проект, який зараз приносить десятки мільйонів доларів, – прокоментував експерт Сергій Сошинський.

Переможцем битви став проект «Династія меду», яким передбачено створення потужної пасіки і виробництво і постачання меду і похідних продуктів і для українського та закордонних ринків. У свою чергу, 50 тисяч гривень отримали автори проекту Skryed, яким передбачено створення особливої освітньої платформи для проведення навчальних заходів.

Богдан Андрєєв

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: