У Полтаві вирішувалось фінансування освіти, науки та культури на майбутній рік

Обласна комісія зібралася для обговорення ключового питання – Проекту бюджету на 2016 рік. 22 грудня, у приміщенні ОДА депутати разом із представниками від громади розбиралися із фінансуванням освіти, науки та культури на майбутній рік.

DSC_0595_1500x1000

На сьогодні Міністерство і Кабінет Міністрів формують показники державного бюджету для всієї країни, але обласний бюджет також потрібно приймати, щоб люди були забезпечені заробітною платою, відповідними нарахуваннями, було організоване харчування в інтернатних закладах.

DSC_0598_1500x1000

– Ми повинні прийняти бюджет, але контрольних цифр міністерств до цього часу ще немає, – повідомляє Сергій Шевчук, голова постійної комісії з питань освіти, науки та культури.

Розглянуть сьогодні проекти бюджету запропоновані Департаментом освіти і управління культури з метою внести корективи, проаналізувати, розставити пріоритети. Серед них, проект про прогнозні показники обласного бюджету на 2016 рік в частині галузі «Освіта» та «Культура».

DSC_0599_1500x1000

Профільним міністерством дуже багато пропонується новації, щодо зміни фінансування на наступний рік, знаходиться на рівні обговорення.

Ми не можемо бачити чи буде реалізований обласний бюджет чи ні, – запевняє Сергій Шевчук.

Наприклад, серед одної з таких змін, яка найбільш болісно вдарить по освітній галузі, в цьому проекті передбачається не фінансувати з державного бюджету школи, у яких навчається менше ніж 25 учнів. Їх забезпечення повністю перейде на місцевий бюджет.

DSC_0589_1500x1000

До цього часу в обласний бюджет приходили субвенції на підготовку робітничих кадрів та на професійно-технічну освіту. Міністерство планує відмінити і цей вид субвенції, перевести його на обласний бюджет.

Сьогодні ми спробуємо затвердити основні показники, в першу чергу, щоб люди були забезпечені заробітною платою, відповідними нарахуваннями, – говорить Сергій Шевчук.

Бюджет має бути прийнятим до початку нового календарного року. По всім прогнозним показникам, зі слів голови комісії, сума коштів не змінилася. Освітня галузь немає заборгованості, але в поданому проекті бюджету закладене збільшення мінімальної заробітної плати.

В будь-якому разі він буде відкоригований вже після того як буде прийнятий державний бюджет, – говорить Сергій Шевчук.

Олена Костиря

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: