У Полтаві відкриють децентралізаційний HUB, який працюватиме на Київську та ще 5 областей

0

Незабаром у Полтаві розпочне роботу українсько-європейський проект “U-LEAD з Європою: Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку”. Запуск проекту “U-LEAD – це своєрідний “HUB децентралізації”.

IMG_9933

Про це під час прес-конференції з нагоди «Центру розвитку місцевого самоврядування» розповів Владислав Синицький, керівник полтавського Регіонального хабу Програми «U-LEAD з Європою» для центральної України.

 – Ці хаби є робочими місцями нашого центрального офісу. Ми можемо напряму працювати на місцях. Полтавський  HUB обслуговуватиме Київську, Черкаську, Чернігівську, Сумську,  Харківську та Полтавську Громада Київської області в питанні децентралізації буде співпрацювати з регіональним хабом, який міститиметься у Полтаві, – розповів Синицький.

Хаби будуть впорядковувати досвід, який мають такі гіганти з питань, як GIZ , а також будуть брати до уваги досвід реформ, який накопичився за останні два роки в Україні.

 – У Полтаві діє проект «Інтегрований розвиток міст», який спільно з проектом GIZ та «Інститутом розвитку міста» працюватиме у напрямку задоволення потреб громад: розвиток інфраструктури, медицина, освіта, адміністративні послуги, енергоефективність, бюджетування. І цей досвід також варто брати до уваги – сказав Синицький.

Як зазначив пан Синицький, “U-LEAD” – наймасштабніший проект у рамках децентралізації в країні. Це – перший системний проект із практичним виміром. Він має стати своєрідним хабом – магістральним центром, який генеруватиме імпульси розвитку для всієї системи самоврядування.

97

У цьому питанні Україна працюватиме не тільки з ЄС, але й з  європейськими країнами – Німеччиною, Швецією, Польщею. Крім того, “U-LEAD” –  це також спільний хаб для проектів GIZ, проектів Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в Україні DOBRE та PULSE, а також спільного українсько-канадського проекту EDGE з підтримки секторальної децентралізації. Координація програми відбуватиметься через Центральний офіс реформ при Мінрегіоні разом із ЄС, міжнародними донорами, центральними та місцевими органами влади, задіяними у децентралізації.

Програму із загальним обсягом фінансування у 97 млн євро розраховано на чотири роки. Її основні напрямки – зміцнення кадрового потенціалу місцевого самоврядування та системна підтримка Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП).

 У першому напрямку плануються освітні програми для місцевої влади, підтримку професійної освіти посадовців виконавчих органів, їхнє навчання проектному менеджменту. У другому – передбачаємо комплексні відновлювальні роботи у ЦНАП на території ОТГ по всій Україні, надання обладнання для понад 600 з них, навчання місцевого персоналу новим методикам роботи.

Стратегічна складова проекту – налагодження внутрішніх соціальних комунікацій.

Коментувати

20 березня 2018
19 березня 2018