У Полтаві відкрили виставку «Портретний живопис ХVІІІ-ХХ століття»

0

4 грудня о 16:00 у Галереї мистецтв відбулося відкриття виставки художніх шедеврів із фондів художнього музею. Опісля цього, відбулося вручення щорічної міської премії імені Миколи Ярошенка.

oedPpSrnDK0

На виставці «Портретний живопис ХVІІІ-ХХ століття»  можна було побачити 120 творів цього жанру. Здебільшого, серед портретів ХVІІІ століття було представлено роботи невідомих західноєвропейських та вітчизняних митців. Проте він становить досить значний інтерес, особливо ретельно передано вишуканість одягу, пишність драпірувань та аксесуарів. ХХ століття представлене портретами відомих українських та полтавських митців. Дана виставка побудована таким чином, що вона може дати уявлення про портрет відразу кількох епох.

Виставка, яку ви бачите сьогодні – це портретний живопис ХVІІІ-ХХ століття. Рішенням сорок дев’ятої сесії Полтавської міської ради від 22 квітня 2015 року премія отримала статус щорічної міської премії. Цього року вона є ще більш знаковою для нас. Це єдина мистецька премія в Полтаві і вона надзвичайно популярна в Україні. З цього року, до нагород додається ще й іменна пам’ятна медаль ім. Миколи Ярошенка, – розповіла директор Полтавського художнього музею Галереї мистецтв Ольга Миколаївна Курчакова.

GspPKjwQMNI

До слова запросили заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Світлану Казимирівну Порохню:

У нас в Полтаві сьогодні велика знакова подія. Виставка захоплює і немов переносить нас в минулі часи. Наш Полтавський художній музей зберігає справжні скарби мистецтва. Завдяки цим шедеврам наші діти та молодь пізнають прекрасне, вчаться любити і розуміти мистецтво.

EgKjtw5iEIM

Щорічну міську премію імені Миколи Ярошенка вручили у таких номінаціях:  «Образотворче мистецтво. Живопис», «Образотворче мистецтво. Графіка», «Образотворче мистецтво. Скульптура», «Громадська діяльність. Організація і проведення мистецьких акцій», «Наукові праці та дослідження в галузі мистецтва», «Сприяння розвитку музею та поповненню колекції Полтавського художнього музею Галереї мистецтв ім. Миколи Ярошенка. Номінанти отримали диплом лауреата, сертифікат на отримання 2500 гривень та пам’ятну медаль.

Катерина Шевелєва

15 липня 2018
14 липня 2018
13 липня 2018