У Полтаві відкрили Центр для підлітків групи ризику

0

5 квітня у Полтаві на вул. Героїв Сталінграду, 28 відкрили Центр для підлітків групи ризику за участю представників медичної галузі області та поліції.

фото: adm-pl.gov.ua

фото: adm-pl.gov.ua

-Завдяки створенню цього Центру буде врятоване не одне життя і разом з тим збережене для суспільства. Підлітки з групи ризику не завжди зважаться прийти у звичайну поліклініку, адже у них є певні табу та почуття, що вони не такі, як всі. У Центрі для них відкриється світ соціально-психологічної допомоги, тому що саме тут проходитиме первинна профілактика соціально-небезпечних хвороб, тут їх ніхто не соромитиме та не принижуватиме їх гідність, – зазначив директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак.

За даними UNICEF, в Україні 21700 офіційно зареєстрованих підлітків, які вживають ін’єкційні наркотики, у групі підвищеного ризику захворювання на ВІЛ/СНІД знаходиться понад 18 тисяч осіб вказаного віку, повідомляє Полтавська обласна державна адміністрація.

У Полтаві налічується близько 800 підлітків із досвідом вживання психоактивних речовин, зазначають фахівці. На жаль, реальні показники є значно вищими.

За словами директора МБФ “СНІД Фонд Схід-Захід” Олени Воскресенської, проект направлений на профілактику ВІЛ/СНІД серед вразливих верств населення. З 2016 року в роботу проекту включено такі компоненти, як збереження сексуально-репродуктивного здоров’я та захист прав дітей.

фото: adm-pl.gov.ua

фото: adm-pl.gov.ua

-Від того, якими стануть у майбутньому наші діти, залежить, якою буде наша старість. Тому Центр “Альтаїр” – це добра справа, яка скоро дасть гарні паростки. А ми будемо їм у цьому сприяти, – зазначила Наталії Мельничук, поліцейський омбудсмен (посадова особа, на яку покладаються функції контролю за дотриманням законних прав та інтересів громадян в діяльності органів виконавчої влади і посадових осіб).

Діяльність Центру спрямована на допомогу підліткам груп ризику, зокрема із досвідом вживання психоактивних речовин, у тому числі наркотиків.

Центр відкрито за підтримки підтримки Міжнародного благодійного фонду “СНІД Фонд Схід-Захід” (AIDS Foundation East-West – AFEW-Україна) у рамках проекту “Права та здоров’я уразливих груп населення: заповнюючи прогалини”, що фінансується Міністерством закордонних справ Королівства Нідерландів.

Коментувати

19 березня 2018