У Полтаві з’явився перший мурал

Гроші на мурал – 25 000 гривень – полтавці зібрали за два місяці.

Мурал

Мурал

Перший мурал – картину на стіні будинку – сьогодні відкрили в Полтаві. Новий арт-об’єкт можна побачити за адресою вул.Соборності, 40а. Мурал прикрашає собою глуху бокову стіну старої триповерхівки. Однієї з небагатьох, що залишилась на території колишнього артучилища.

Гроші на мурал збирали за допомогою фандрайзингу. Полтавці на ідею відгукнулися жваво. За два місяці назбирали 25 тисяч гривень. Цього вистачило на фарби, риштування та інші необхідні матеріали. Роботу ж художник Олександр Корбан виконав на волонтерських засадах – у подарунок Полтаві.

У виборі теми муралу автора не обмежували. Утім, з місцевими мешканцями ідею сюжету все-таки узгодили. І жодних нарікань не отримали. Жителі прилеглих будинків навіть пригощали художника під час роботи домашньою їжею і виносили гарячий чай, щоб зігрівся.

Довідково.

Мурал (англ. mural — «фреска»; ісп. muro — «стіна», «мур») — різновид монументального і декоративного малярства, що виконувалося безпосередньо на стіні або на штукатурці, закріпленій на стіні, в якому фігуративні образи й декоративні орнаменти підпорядковуються архітектурним формам.

В Україні мода на сучасні мурали почалася з Києва. Починаючи з 2015 р., на стінах тамтешніх будинків, особливо у спальних районах, вони з’являються мало не десятками. Ідея з’явилася у режисера і художника Гео Лероса, який запросив художників з Бразилії, Австралії, Польщі, Іспанії та України. Тренд підхопили інші міста та українські художники. Щоправда, на думку деяких митців, процес нині став неконтрольованим, хаотичним, до того ж, не всі мурали мають художню цінність.

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Може перший чорно-білий мурал?

2017-10-26
Діана
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: