У Полтаві відкрили інклюзивно-ресурсний центр

2

Сьогодні, 3 січня, у Полтаві  офіційно відкрили комунальний заклад «Інклюзивно-ресурсний центр Полтавської міської ради».

У стінах закладу спеціалісти надаватимуть комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дітей з особливими освітніми потребами. Як зазначила заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Людмила Бойченко, центр було створено аби забезпечити всі необхідні умови для розвитку таких діток, оскільки відповідно до реформи в галузі освіти, діти з особливими освітніми потребами навчатимуться у звичайних закладах, разом з усіма.

– Станом на перше вересня 2018 року в школи прийшли 104 дитини з особливостями розвитку, а до кінця 2018 року це число збільшилося до 107. Фахівці інклюзивно-ресурсного центру зможуть провести комплексну психолого-педагогічну оцінку таких діток та надати рекомендації, як діяти батькам, як їх навчати, аби вони отримали якомога більше від освітнього процесу, — говорить Людмила Бойченко.

За даними директора  КЗ «Інклюзивно-ресурсний центр Полтавської міської ради» Сергія Зайцева нині у Полтаві проживає близько тисячі дітей з особливими освітніми потребами.

– На базі Центру проводиться комплексна психолого-педагогічна оцінка розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надається психолого-педагогічна допомога та забезпечується системне кваліфіковане супроводження, – зауважив Сергій Зайцев. – Оцінка проводиться вчителями-логопедами, практичними психологами, дефектологами, реабілітологами за п’ятьма напрямами: мовленнєвого розвитку, фізичного, когнітивної, емоційно-вольової сфери та освітніх потреб. По завершенню проведення такої оцінки батькам, що звернулися з відповідною заявою, надається висновок, який надає право створювати умови для інклюзивного та корекційно-розвиткового навчання дитини у закладах освіти, — повідомив Сергій Зайцев.

Як зазначили представники міської ради, на проведення ремонтних робіт, облаштування пандуса, забезпечення функціонування центру з міського бюджету було спрямовано близько 1,2 млн.грн. На придбання спеціального обладнання – близько 250 тис.грн. коштів міського бюджету та державної субвенції.

За інформацією прес-служби ПМР.

22 февраля 2019
21 февраля 2019
20 февраля 2019