У Полтаві відкрилась 3-я Українська Академія інтегрованого розвитку міст

2

Львів, Чернівці, Вінниця, а тепер і Полтава. 16 листопада у Полтаві відкрилась 3-я Українська Академія інтегрованого розвитку міст України – участь громади міста як складова успіху місцевого самоврядування.

????????????????????????????????????

Захід організовує спільний українсько-німецький проект «Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова» Львівської міської ради та Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ разом з Полтавською міською радою.

У рамках цього проекту в Україні вже втретє відбувається Академія міського розвитку, і кожного року в іншому місті. Спочатку у Львові, потім у Чернівцях, цього року в Полтаві. На Академію до Полтави з’їхалися більше 100 учасників з 15 міст України поділитися своїм досвідом та поговорити про взаємодію влади та громади.

Мета цієї академії: розповсюджувати досвід нових підходів, інновацій в сфері розвитку міста.DSC_0052

– У Полтаві громадянське суспільство стає все більш  активним, виникає потреба пошуку нових шляхів роботи з суспільством. Минулого року під час форуму, що відбувався в Чернівцях, представники Полтави (заступник міського голови пан Левченко, головний архітектор пан Вадімов) висловили велике побажання і велику потребу говорити про розвиток міста. Після форуму ми залишалися в такому тісному діалозі, і місто виявило ініціативу прийняти в себе Третю Українську Академію інтегрованого розвитку міста, – розповіла Мар’яна Кухлевська, працівник проекту «Муніципальний розвиток оновлення старої частини міста Львова».

Організатори очікують від сьогоднішнього заходу плідної дискусії і хороших спільних рішень, спільних проблем. Якщо подивитись на українські міста, то в більшості з них проблеми доволі однакові, а в спільному діалозі їх легше вирішити. Дуже багато міст зараз говорить про «ефект майдану», стверджують організатори. Громадськість хоче бути активною, хоче брати участь у розвитку міст. Також є транспортні проблеми, які однакові для більшості українських населених пунктів, є проблеми в питанні міської структури і природнього навколишнього середовища.

У багатьох українських містах є прекрасні річки  так само, як і в Полтаві.  Їх потрібно вплести в міську структуру для того, щоб люди могли їх активніше використовувати. Це питання громадського простору, його облаштування й використання. Потрібно зробити так, щоб люди відчували, що це місто їхнє. І вибудувати спільну відповідальності за Полтаву у громадському суспільстві, – розповіла Мар’яна Кухлевська.

DSC_0064

Переобраний міський голова Олександр Мамай та  заступник переобраного міського голови міста Чернівці відкрили форум та обмінялися вітаннями.

Мені, як міському голові, приємно, що саме ця конференція проходить у Полтаві. Закордонні донори завжди спілкуються із західною частиною нашої країни (Львів, Луцьк, Вінниця). Хочу сказати, що наше місто не менш привабливе. Ми готові до співпраці з усіма без винятку міжнародними донорами, – сказав міський голова, Олександр Мамай.

Для нас дуже важливо, аби розвиток міст не проходив повз громаду, повз людей,  котрі сьогодні зацікавлені, готові підтримати місцеву владу. Нещодавно віце-прем’єр-міністр Зубков був на економічному форумі в  Німеччині, де започаткував ідею підписання угоди між нашими двома міністерства про те, що ми готові долучитися до «Лейпцизької хартії» – хартії сталого розвитку міст – для того, щоб увійти в процес розбудови та по-іншому подивитися на способи вирішення проблем.

Ми домовилися з паном Олівером, що почнемо розбудовувати відносити мережею міст, між українськими та німецькими містами. На основі полтавського досвіду ми будемо далі вибудовувати всі процеси і, головне, ми будемо вносити зміни до законодавчо-нормативної бази, – зазначив Сергій Білоус, представник Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Під час робочої наради щодо проведення в Полтаві 3-ї Української академії інтегрованого розвитку міст, заступники міського голови, а також головні архітектор і художник Полтави обрали кілька міських об’єктів, які стануть основою для практичних занять учасників, а саме: сквер на площі Леніна, де планується створення Алеї Героїв, ансамбль Круглої площі загалом та Кадетський корпус зокрема.

Після проведення 3-ї Української академії інтегрованого розвитку міст планується підписання Меморандуму про співпрацю GIZ з Полтавою, який дасть початок втіленню проекту в Полтаві.

Олена Костиря

15 липня 2018
14 липня 2018
13 липня 2018