У Полтаві відбулося засідання круглого столу «Ми всі різні, але права у нас рівні»

3 грудня у Полтавському обласному центрі зайнятості відбулося засідання круглого столу «Ми всі різні, але права у нас рівні» с в рамках всеукраїнської декади зайнятості осіб з інвалідністю з нагоди Міжнародного дня інвалідів, де підводили підсумки і складали план роботи на наступний період.

IMG_2098_1500x1125

Сьогодні виповнилося 22 роки з того моменту, як в Україні започаткували Міжнародний день інвалідів, який сприймається як один з інструментів досягнення соціального діалогу для формування справедливо налаштованого суспільства. Тож до цього дня по всій області, зокрема, у полтавському обласному центрі зайнятості проходять спеціальні заходи. Серед них: ярмарка вакансій, де роботодавці з Полтавщини пропонували понад 150 вакансій саме для інвалідів. Також організували круглий стіл, але вже в іншому форматі. Цього разу його проводитимуть люди, котрих безпосередньо торкнулася ця проблема – особи з обмеженими фізичними можливостями.

Слід зазначити, що в області на сьогоднішній день нараховують більше 84 тисяч людей з обмежиними фізичними можливостями.

Змінився рівень розуміння роботодавців

На зустріч запросили громадських активістів та соціальних партнерів, які підкажуть як потрібно працювати для того, щоб допомогти всім, хто потребує опіки.

Зі слів директора Полтавського обласного центру зайнятості сьогодні змінився рівень розуміння роботодавців стосовно того, як вони беруть на роботу людей з обмеженими можливостями – про це говорить динаміка працевлаштування. Зміцнів і рівень довіри інвалідів до служби зайнятості. Вже більше 2 тисяч осіб звернулися до центру, це 3,7% від загальної кількості безробітних.

IMG_2101_1500x1125

– Інваліди стають більш активними, вони започатковують власну справу, активно навчаються. І наша задача їм в цьому допомогти. Ми працюємо з фондом інвалідів, проводимо моніторинг забезпечення їх працевлаштування і відповідним чином пропонуємо співпрацю всім підприємствам Полтавської області. Також слід наголосити на існуванні державної норми: 4 % робочих місць у роботодавців, де чисельність понад 20 осіб, повинна бути надана інвалідам. У разі не виконання цієї норми застосовуються штрафні санкції, – говорить Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості.

IMG_2092_1500x1125

Перевірили на власній шкурі

До недавнього часу Олександр зовсім не стикався з питанням інвалідності, але після того, як потрапив у зону бойових дій та отримавши 8 поранень, він по-іншому подивився на світ. І зрозумів, що інвалідність – це не діагноз.

IMG_2094_1500x1125

Олександр Алієв, головний спеціаліст Полтавського сектора Державної служби

Раніше я вважав, що пенсія за інвалідністю це якась компенсація від держави. І людина може не працювати, а в дійсності на цю суму сьогодні не виживеш. Однак, ця допомога від держави дає можливість влаштуватись на мінімальну зарплатню тим, хто не може виконувати важку, фізичну роботу, – Олександр Алієв, головний спеціаліст Полтавського сектора Державної служби, а в минулому – учасник АТО.

Зі слів Олександра, він завжди був соціально активною людиною. Тож вирішив, що не хоче виживати на пенсію, надану державою. Тим паче, що це явище тимчасове, якщо його стан покращиться, то його позбавлять статусу інваліда. Тому він вирішив працевлаштуватись через центр зайнятості.

Я спостерігаю за бійцями, які отримають статус інвалідів. Отримуючи пенсію, вони можуть залишатися соціально активними. Пройшло не багато часу з моменту демобілізації, тож рано щось казати. Проблеми з’являться через рік, коли людям припинять надходити виплати по безробіттю. Тому ми готуємо бійців, щоб вони намагалися отримати нову професію, нове робоче місце, до того, як виплати будуть припинені. Багато людей будуть обуреними, що начебто держава про них не дбає. Тож будемо працювати на упередження, – говорить Олександр Алієв.

Із зон АТО до Полтави перебралася і Студенко Тетяна.

IMG_2097_1500x1125

Тетяна до нас переїхала із Луганської області. Ми її дуже цінуємо, як працівника, адже вона виконує такий пласт роботи, до якого у нас руки просто не доходили. Сумніваюсь, що хтось міг розгледіти таку цінну працівницю окрім нас, – зізнався Сергій Чумак, голова Полтавського осередку Всеукраїнської організації інвалідів «Союзу організацій інвалідів України».

IMG_2100_1500x1125

Протягом 2015 року за сприяння служби зайнятості працевлаштовано 545 осіб з інвалідністю, з яких 19 осіб за сприяння службі зайнятості започаткували підприємницьку діяльність та отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю.

Зросла численність осіб з інвалідністю, залучених до участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру. В поточному році до таких робіт залучено в 1,5 раз більше осіб, ніж в 2014 року.

Олена Костиря

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Так должно было быть всегда и со всеми слоями населения.

2015-12-08
Карден
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: