У Полтаві відбулося відкриття виставки карикатур «Ходжа Насреддін»

Днями у Полтаві у прес-залі Галереї мистецтв відбулося відкриття чергової Міжнародної виставки карикатур «Ходжа Насреддін». Міжнародні виставки карикатур творчого об’єднання «Карлюка» у Полтаві проводяться щорічно, ця виставка шістнадцята. Про це повідомляє Полтавський художній музей на своїй сторінці у соціальній мережі.

cWxXyXzr8Zw

– За 16 років проведення ця подія викликала чималий резонанс у колах міжнародної громадськості, пов’язаних з гумором і карикатурою, – зазначають організатори.

e8gDJ8AMSNA

На відкритті виставки була присутня делегація Асоціації турецьких карикатуристів. Її очолює голова асоціації Метин Пекер, а в складі – відомі турецькі карикатуристи, такі як Мухіттин Короглу, Эрдоган Басол та інші.

nbTMRima3xc

– Ця чудова виставка відбувається у рамках проекту «Нащадки Ходжі Насреддіна в гостях у нащадків Гоголя». Адже турецький народ також любить карикатуру. Недарма Асоціація турецьких карикатуристів існує с 1969 року, нараховує більш ніж вісімсот художників і фінансується урядом Туреччини. Одним з засновників Асоціації був легендарний художник Турхан Селчук, а візитівкою є шанований та відомий в усьому світі Міжнародний конкурс карикатур імені Ходжі Насреддіна, який проводиться щорічно протягом 36 років, – додають організатори.

NaGUwWZWkSg

На виставку надані 110 кращих карикатур, головним героєм яких є фольклорний гумористичний персонаж зі Сходу Ходжа Насреддін. За легендою цей дотепний герой, який добре відомий і у нашій країні, народився у турецькому місті Акшехир.

k0YtNGOJDgI

Карикатури, що створені провідними художниками з різних країн світу, надані Галереї з архіву Асоціації турецьких карикатуристів.

Фото: Полтавська галерея мистецтв

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: