У Полтаві відбулось перше засідання робочої групи з розвитку велоінфраструктури

0

10-го листопада у Полтаві відбулось перше засідання робочої групи з розвитку велоінфраструктури.

12079149_1624857047769286_5153178882338393777_n

Фото: Jalyna Sadovnikova

На обговоренні представники структурних підрозділів міськвиконкому, представники велоспільноти і ГО визначали пріоритети для написанні міської цільової програми розвитку велоінфраструктури.

Я вперше беру участь в робочій групі, тому для мене це все нове і незвідане, – повідомила Ірина Садовнікова, координатор проекту «Полтава велосипедна».

Зі слів громадської активістки, на засіданні було визначено основні пріоритети розвитку велоінфраструктури міста. Вирішили зосередитись на написанні міської цільової програми розвитку велоінфраструктури. Визначили управління, яке буде відповідальне за написання і реалізацію програми, начебто управління з питань містобудування і архітектури погодились. Вирішили встигнути розробити програму до прийняття місцевого бюджету, щоб закласти вже зараз гроші на її реалізацію

Юлія Садовнікова презентувала світовий досвід впровадження велоінфраструктури на прикладах інших міст. У відповідь, представник управління ЖКГ зауважив, що деякі форми організації велоінфраструктури відсутні в наших вітчизняних нормах і ПДР.

Це не новина, звичайно ж, але деяким містам це не заважає проектувати і будувати велоінфраструктуру, знаходячи вихід з цієї ситуації. тим більше, зараз готується новий закон про дорожній рух, в який велосипедні ГО з усієї України подали свої корективи – де це враховано, – наголосила Ірина. – Співпраця набуває більш конструктивного характеру, поки що наші побажання і зауваження готові слухати і враховувати (тут важливо тримати на контролі все, що відбувається і підвищувати свою обізнаність щодо законодавства на всіх рівнях).

Однак, активістка також відмітила низьку активність більшості членів від міськвиконкому, а витрати на велоінфраструктуру закладені у програму лише одного управління – управління культури (щорічні витрати у сумі 5 тис. грн вистачає на облаштування велопаркувальних стійок біля комунальних закладів культури і освіти).

Олена Костиря

15 липня 2018
14 липня 2018
13 липня 2018