У Полтаві відбулася зустріч для керівників об’єднаних територіальних громад

0

10 листопада у Полтавській облдержадміністрації відбулася нарада, присвячена добровільному об’єднанню територіальних громад.

????????????????????????????????????

Як відомо, 5 березня 2015 року набрав чинності Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Закон регулює відносини, що виникають у процесі добровільного об’єднання територіальних громад сіл, міст. Закон містить принцип добровільного об’єднання територіальних громад, основні умови та суб’єкти такого об’єднання, описує порядок об’єднання територіальних громад, а також надання їм державної підтримки.

Нарада торкалася питань проведення юридичних процедур та заходів, пов’язаних із державною реєстрацією новоутворених сільських, селищних, міських рад як юридичних осіб, визначенням порядку діяльності комісії по ліквідації органів місцевого самоврядування, які ввійшли до складу об’єднаних громад, вивільненням працівників органів місцевого самоврядування тощо.

????????????????????????????????????

Як зазначили на нараді, на сьогодні Полтавщина знаходиться серед лідерів по кількості об’єднаних громад, Об’єднані територіальні громади у 2016 році мають отримати фінансові преференції, а також важливі додаткові для себе повноваження.

Цей закон назрівав надзвичайно давно і хотілося б що б він себе виправдав. За участю депутатів обласної ради, громадських діячів, громадських організацій Шишаччини, ми обговорили цей закон і прийняли рішення про об’єднання по Шишацькому району, – розповів шишацький селищний голова Олександр Дудка.

????????????????????????????????????

Шишацький селищний голова Олександр Дудка

Зі слів селищного голови, вони провели вже близько 40 бесід, в результаті чого до 15 сільських рад увійшло 12 суб’єктів об’єднання в одну територіальну громаду. Об’єднались 72 села, (приблизно 600 км2, і близько 16500 населення).

­– До сьогоднішнього дня практично всі органи місцевого самоврядування, особливо такі, де сільська місцевість, були фактично безправні і взагалі нічого не могли зробити. І про стратегію розвитку по Шишацькому районі мови не могло йти. Ми тільки виживали, сьогодні ж є надія, що всі ті податки підуть до нас у бюджет, і ми зможемо надавати якісь якісніші послуги, – підсумував Дудка.

Олена Котиря

15 липня 2018
14 липня 2018