У Полтаві відбулась підсумкова конференція за результатами реалізації соціального замовлення

2

У Полтавській юракадемії пройшла підсумкова конференція, на якій обговорили результати реалізованої роботи з надання послуг з соціальної профілактики в рамках соціального замовлення та планували превентивну роботу в наступному 2019 р.

 

БО “Світло надії” та Управління сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради цьогоріч вдруге підписали договір соціального замовлення. У 2018 році цей механізм був спрямований на підлітків та молодь Полтави. Надавалися послуги профілактики торгівлі людьми, ВІЛ-інфекції, булінгу та допомагали консультаціями жертвам домашнього насильства.

Згідно з результатами аналізу діяльності БО «Світло надії», у рамках реалізації соціального замовлення за півроку було проведено 130 інформаційних заходів у 41 навчальному закладі Полтави, де було охоплено близько 3500 учнів! Щодо домашнього насильства, надали консультацію психолога та соціального працівника більше півтори сотні людей, а послуги отримали 33 жінки і навіть 3 чоловіка.

—Варто зазначити, що протягом червня-грудня 2018 року ми істотно підвищили рівень знань учнів та студентів щодо профілактики торгівлі людьми, ВІЛ-інфекції, булінгу. Усі наші заняття були інтерактивними, а тобто, цікавими. Учасники телефонували на “гарячу лінію” з протидії торгівлі людьми, проходили експрес-тестування на ВІЛ та спілкувалися з поліцейськими, як з друзями, про булінг, — говорить соціальний працівник БО “Світло надії” Дарья Пшичкіна-Фірсова.

—Результати, які ми отримали протягом реалізації соціального замовлення, демонструють нам необхідність продовжувати інформування населення про такі явища як ВІЛ, наркотики, торгівля людьми, булінг, тощо. Також ми допомогли особам, що постраждали від домашнього насильства. Цьогоріч ми збільшили аудиторію, а відповідно покращили ефективність нашої роботи, — говорить керівник Молодіжного центру “Lighthouse” Віктор Шилов.

Як наголошують організатори підсумкової конференції, важливо привернути увагу громади міста до актуальності проведення такої профілактичної роботи. Близько півсотні соціальних педагогів та психологів полтавських закладів освіти пройшли навчання у сфері профілактики ВІЛ/СНІДу та булінгу.

—Віримо, що така робота буде проводитись і надалі, бо ми підготували більше півсотні «юних тренерів» з 8 закладів освіти для підвищення обізнаності населення стосовно безпечної міграції та протидії торгівлі людьми за методом «рівний рівному». Також підготували «помічників поліцейського» з числа учнів 3 закладів освіти щодо протидії проявам булінгу, — наголошує Віктор Шилов.

Захід відбувся в рамках соціального замовлення із залученням бюджетних коштів для надання соціальних послуг молоді з соціальної профілактики у рамках міської комплексної програми «Молодь Полтави» на 2016-2020 роки та міської програми реалізації сімейної та гендерної політики на 2016-2020 роки.

22 февраля 2019
21 февраля 2019