У Полтаві відбудеться відкриття виставки Вартана Маркар’яна “Дим”

Катерина Шевелєва
08:10 | 24 жовтня 2016
0

25.10 о 18.00 в галереї Jump відбудеться відкриття виставки Вартана Маркар’яна “Дим”.

выставка

Об’єктом уваги Вартана виступає не місто, як осередок і накопичення різних об’єктів, будівель і топосів, а місто, як символічний простір, з яким кожній людині доводиться вступати в контакт.

Місто – це складна система функцій, зв’язків, значень, структур, з якими вільно і мимоволі стикається кожна людина. Художник не береться за їх відстеження і виявлення – всі ці феномени редукуються і виносяться за дужки, тоді як основна творча інтенція направляється на виявлення граничних станів даного діалогу (його екстремумів), коли зіштовхуються співрозмовники зриваються на крик і істерію або інфантильно замовкають, радо приймають один друга в обійми або байдуже розходяться.

Художнім вираженням цих станів є образи з одного боку – вокзалу, дороги і колії, і з іншого – заводу, труби і диму.

Виявляючи і усвідомлюючи себе, як частину міського цілого, кожен розуміє, що це міське єдине – не порожній простір, в якому містяться якісь речі, але живий топос зі своєю міфологією, зі своїм обличчям і мовою. Роботи Вартана нагадують, що діалог з таким складним і масштабним організмом – це розмова не на рівних. Місто, залишає відбитки на які приїжджають, переробляє своїх жителів, асимілює. Воно здатне поглинути людину, залишивши лише тінь, обрис і дим.

Що ж тоді? – Вокзал і бігти? Але чи є куди?

Перформативна відповідь художника в його власній творчості. Тільки через естетичний дискурс можна проникнути до суті міста, яка так само була виявлена ​​і сформульована в творі мистецтва. Уберегти себе і говорити з містом на рівних можливо, але тільки на мові мистецтва.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: