У Полтаві тариф на проїзд може зрости найближчим часом

Перевізники знову прийшли до міськради Полтави з вимогою підвищити тариф на проїзд.

У Полтаві тариф на проїзд може зрости найближчим часом

На засіданні містобудівної комісії члени комісії розглянули звернення депутата Віталія Павлія про забезпечення транспортного сполучення з мікрорайоном Рибці. За словами депутата, наразі транспорт курсує не регулярно, а наявний не забезпечує всіх вимог пасажирів. Зазначимо, наразі схема транспортного сполучення Рибців представлена маршрутом №7, перевезення яким здійснюється КП “Полтаваелектроавтотранс” та одним приватним перевізником.

У ході обговорення питання до дискусії долучились присутні перевізники, які вкотре звернулись до депутатів з вимогою ініціювати підвищення тарифу на проїзд у громадському транспорті до 5 грн. Керівник ТОВ «Євробус Полтава» Михайло Костов виступив із заявою про збитковість діючого тарифу, оскільки наразі витрати на паливо-мастильні матеріали та запчастини значно зросли, порівняно з попередніми роками.

Члени комісії погодились з вимогою перевізників, проте зазначили, що процедура підвищення повинна проходити в рамках закону та відповідати встановленим юридичним нормам. Олег Бєлоножко попередив депутатів про ймовірність транспортного колапсу влітку, коли пасажиропотік в місті знизиться через відтік студентів. На його думку, в такому випадку перевізники взагалі перестануть виконувати зобов’язання по перевезенню пасажирів.

— Якщо ми не підвищимо тариф, у місті не залишиться ніякого громадського транспорту. Нехай тоді пасажирів перевозить то “Каплінбус” (натяк на нардепа від СДП Сергія Капліна, який пообіцяв не підвищувати тариф більше 4-х грн), — говорить Олег Бєлоножко.

У Полтаві тариф на проїзд може зрости найближчим часом

Заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко також висловився за підвищення діючого тарифу. Також він зазначив, що нині собівартість перевезення пасажирів в тролейбусах КП «Полтаваелектроавтотранс» становить 2,97 грн, тоді як підприємство перевозить пасажирів по 2 грн, отримуючи щомісячно мільйонні збитки. Також він заявив, що “один з депутатів”, який відстоює чинний тариф, керується політичними мотивами. Тоді як у інших містах тарифи регулярно піднімають до економічно обґрунтованих показників. Так, за його словами, минулого тижня Івано-Франківськ підвищив тариф до 6 грн.

Попри згоду з позицією перевізників, перед членами комісії постало питання дотримання юридичної процедури, для чого комісія повинна попередньо ухвалити проект рішення. Дмитро Сенчакович зазначив, що наразі відповідний проект у комісії відсутній.

— Я готовий проголосувати за дане питання хоч сьогодні. Надайте мені цей проект.

Також він звернувся до профільного заступника Олексія Чепурка з проханням перевірити наявність копії регуляторного акту про підвищення вартості проїзду, який виносили на одну з попередніх комісій. Зазначимо, на те засідання прийшли лише четверо депутатів.

Олексій Чепурко разом з перевізниками провели закриту позачергову нараду з заступниками міського голови, в ході якої сторони дійшли згоди.

— Наразі ми маємо документи частини перевізників, всі інші їх нададуть найближчим часом. Можливо це буде цього тижня, а можливо наступного. Проте ми вже домовились провести ще одну нараду, після якої депкомісія винесе відповідне рішення на виконком.

Рішення про підвищення тарифу може бути схвалено вже на наступному засіданні виконкому.

Залишити відповідь
Коментувати

7 Коментарі

Я готова платить,якшо в маршрутку не гидко буде заходить,якщо вона не буде розвалюватися на ходу, водій не куритеме за кермом…

2019-04-19
Маша
Відповіcти
5

Шановні керівники, перш чим вимагати підвищення тарифів, навчіть, будь ласка, своїх водіїв правил поведінки за кермом та ввічливого поводження стосовно тих людей, яких вони перевозять, особливо тих, які мають пільги.

2019-04-19
Тетяна
Відповіcти
4

По 3 грн.!!! И так переплачуем. Какие там убытки я вас умоляю!

2019-04-19
Полтавець
Відповіcти
2

Це нормальне прохання,тому давно пора,поки їздить в убиток.

2019-04-19
Тед
Відповіcти
0

Так, а на тралік тоже хочуть піднять чи ні?

2019-04-19
Харламп
Відповіcти
1

Я понімаю перевізників,а на руб дорожче,ніхто не обідніє.

2019-04-19
Артем
Відповіcти
0

Что их понимать?они каждый сезон по Египта и Турция летают,а мы на руб не обеднеем?фиг им.

2019-04-20
0

Останні новини:

Читайте також: