У Полтаві студенти Української Академії Лідерства водили гаївки

0

14-го квітня в Полтаві водили гаївки — традиційні українські співи-забави для молоді, дітей та їхніх сімей. Захід пройшов в сквері біля Свято-Успенського собору, а пізніше — у Сонячному парку.

У Полтаві студенти Української Академії Лідерства водили гаївки

У Полтаві студенти Української Академії Лідерства водили гаївки

Організатори – полтавський осередок Української Академії Лідерства.

За традиціями, з приходом весни молодь співала веснянки, а в час Великодніх свят — водила гаївки. Це усна народна творчість, пісні та святкування, що проходили в гаях, лісах чи поблизу водойм.

Студентка УАЛ Надія Щурко родом зі Львова. Дівчина розповідає, що гаївки після Великодня щороку для неї — традиція:

– Дуже шкода, що в Полтаві не так.

Ментор УАЛ-Полтава Святослав Келим-Золотайко розповідає, що більшість його студентів із Центральної та Західної України, де збереглася значна частина традицій. Він зазначає, що оскільки закінчився піст, можна активніше бавитись, грати та співати:

— Гаївки — одна із традиційних забав молоді після Великодня. На Полтавщині це втратилося і цього року студенти вирішили організувати гаївки. Ідея виникла спонтанно.

Водили гаївки на траві в сквері біля Свято-Успенського собору та в Сонячному парку. До участі запрошували перехожих. Провели п’ять гаївок та гру “Ремінь”. Надія Щурко розповідає, що не всі “уалівці” знали гаївки, тому спочатку вивчили їх самі. А вже за тиждень підготувались, щоб проводити і навчити інших. Загалом обрали найцікавіші, наймилозвучніші та найлегші для виконання пісні.

Пластунку Марину Токарь до участі запросили друзі з УАЛ. Вона цікавиться українською культурою і говорить, що захід виховує нашу національну ідентичність.

Надія Щурко сподівається, що полтавці зацікавляться проведенням гаївок та зроблять це традицією.

Валентина Камінська, студентка Школи сучасної журналістики

20 вересня 2018