Полтавці зможуть відстежувати використання публічних коштів

0

4 жовтня о 13:00 у приміщенні Полтавської ОДА відбулася прес-конференція на тему: “Відкритість використання публічних коштів”.

2015-11-04 14.30.56-min

Традиційно, відбулася щотижнева зустріч із журналістами, на якій обговорюються питання, які так чи інакше стосуються життя країни, області та безпосередньо громадян міста.

На заході журналісти мали змогу поспілкуватися з директором Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вадимом Штефаном та директором Департаменту фінансів облдержадміністрації Павлом Кропивкою.

На цьому тижні вступив в дію закон України “Про відкритість використання публічних коштів”. Вимоги цього закону стосуються використання коштів державних місцевих бюджетів, державних цільових фондів, фондів соціального страхування, пенсійного фонду та коштів підприємст державної комунальної власності.

Це нормальна цивілізована форма, коли звітуються перед суспільством про кошти загального користування. Цією роботою ми займалися і раніше. На сайті Департаменту фінансів, на сайті обласної державної адміністрації ми публікували щоденний моніторинг про використання коштів у місцевих бюджетах, надходження до місцевих бюджетів, надавали різного роду аналітичні матеріали, – прокоментував директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка.

Від 14 вересня 2015 року було прийнято закон №694 “Про затвердження Порядку адміністрування єдиного веб-порталу використання публічних коштів”. Сайт, де можна все відстежити  тільки почав працювати. Проте, через надмірне навантаження сайт не витримав. Павло Кропивка запевняє, що найближчим часом ситуація стабілізується та технічні несправності будуть виправлені. Також, коли сайт остаточно запрацює, там можна буде відстежити всі закупівлі, побачити всі форми, всю інформацію, наскільки вона зрозуміла та чи можна нею користуватися.

Ми активно працюємо в адміністрації по оновленню інформації щодо публічних фінансів, щодо використання бюджетних ресурсів, – говорить директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Вадим Штефан.

Катерина Шевелєва

21 липня 2018
20 липня 2018