У Полтаві розпочався перший тур імунізації від поліомієліту

0

clinic-doctor-health-hospital

Селекторна нарада фахівців щодо проведення додаткової імунізації проти поліомієліту відбулася 23 жовтня у Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА.

Реалізацію плану заходів імунізації проти поліомієліту обговорювали фахівці Департаменту охорони здоров’я, обласного центру дитячої імунології, головний лікар Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні, головні лікарі ЦПМСД, а також відповідальні за проведення вакцинації у містах. Про це повідомляє прес-центр ДОЗ ОДА.

Наприкінці червня – на початку липня цього року на Закарпатті було зареєстровано 2 випадки гострого в’ялого паралічу у Рахівському та Тячівському районах у дітей віком 1 та 4 роки. Хворі не були щеплені за календарем щеплень: у одному випадку – через відмову батьків, у другому – через постійні медичні протипоказання. За результатами дослідження вірусологічної лабораторії Державного закладу «Український центр з контролю та моніторингу захворювання міністерства охорони здоров’я України», отриманими 02 вересня 2015 року, виявлено контакт з вакцинним поліовірусом типу Р1. Це свідчить про активну передачу поліовірусу в Україні, – пояснив Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я. – 1 вересня було оголошено про спалах поліомієліту від вірусу вакцинного походження, що стало надзвичайною ситуацію у контексті можливого початку епідемії цієї хвороби в Україні. Щоб забезпечити колективний імунітет, як мінімум 95% дітей мають бути вакциновані. 19 жовтня в області розпочалося проведення 3-х раундів додаткової вакцинації.

Уряд Канади виділив кошти, на які ЮНІСЕФ закупив у «Санофі Пастер» 1,1 мільйонів доз інактивованої вакцини проти поліомієліту та 3,7 мільйонів доз оральної вакцини.

На сьогодні, у Полтавську область поставлено 106 100 доз оральної вакцини з крапельницями та 17900 доз інактивованої вакцини зі шприцами. Очікується поставка ще 14 900 доз інактивованої вакцини.

Щодо самої імунізації, то вона проходитиме в три тури. Перший та другий тур відбудуться з 19 жовтня по 11 листопада та з 9 листопада по 23 грудня, де будуть залучені діти від 2-х місяців до 6 років. Третій тур відбудеться з 23 січня по 6 лютого, до нього буде залучено дітей від 2-х місяців до 10 років.

Катерина Шевелєва

15 липня 2018
14 липня 2018