У Полтаві проводяться 9 закупівель з енергосервісу

0

У листопаді спеціалісти Інституту аналітики та адвокації аналізували лише першу в Полтаві закупівлю з енергосервісу. Відтоді минуло три місяці, і на сьогоднішній день у місті відбувається вже 9 процедур.

Наразі замовники Полтавський обласний навчально-реабілітаційний центр та Полтавська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів розглянули пропозиції та обрали переможців. В обох випадках тендер виграв учасник ТОВ “ЄВРОПЕЙСЬКА ЕНЕРГОСЕРВІСНА КОМПАНІЯ”. На порталі Prozorro вже є повідомлення про намір укласти договір. У першому випадку на 1,1 млн. грн, а в другому – 983 тис. грн.

– Після визначення переможців тендеру замовники енергосервісу передали на затвердження Полтавській обласній раді істотні умови договору, що укладатиметься ними з переможцем процедур закупівель, – розповідає фахівець із закупівель ІАА Поліна Колганова. – Полтавська обласна рада має затвердити або відмовити у затвердженні істотних умов договору. На це у них є максимум 60 робочих днів з дати звернення до них замовника енергосервісу.

Решта оголошених закупівель зараз у статусі прекваліфікації. 6 тендерів з закупівлі енергосервісу для шкіл, гімназій та дитячих садків проводить Управління освіти виконавчого комітету Полтавської міської ради. Пропозиції на участь у відкритих торгах енергосервісу подало 2 підприємства: ТОВ “УКРАЇНСЬКИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ТРАСТ” і ТОВ “ЕНЕРГОСЕРВІС Н”.

– Усього у закупівлях енергосервісу Полтавської області взяло участь 4 фірми, – запевняє фахівець із закупівель Поліна Колганова. – Це ТОВ “ЄВРОПЕЙСЬКА ЕНЕРГОСЕРВІСНА КОМПАНІЯ”, ТОВ “УКРАЇНСЬКИЙ ЕНЕРГЕТИЧНИЙ ТРАСТ”, ТОВ “ЕНЕРГОСЕРВІС Н” і ТОВ “КОМУНСЕРВІС ТЕПЛО НІКОПОЛЬ”. Цікавим є те, що на тендери замовників обласного підпорядкування зайшли одні фірми, а будівлі закладів освіти м. Полтави хочуть зробити енергоефективними інші дві фірми, які не цікавилися торгами навчально-реабілітаційного центру та школи-інтернату.

Загалом у 2018 році енергосервіс буде впроваджено в таких установах:

  • Полтавський навчально-реабілітаційний центр;
  • Полтавська спеціалізована ЗОШІ І-ІІІ ступенів;
  • ОЦЕВУМ;
  • Гімназія №31;
  • Гімназія №33;
  • ДНЗ №34;
  • ДНЗ №77;
  • ЗОШ №37;
  • ЗОШ №30;

Прес-служба ГО “Інститут аналітики та адвокації”

18 липня 2018