У Полтаві проведуть навчання для 160 працівників, які здійснюватимуть заходи з протидії торгівлі людьми

0

15 серпня у залі засідань БО «Світло надії» провели круглий стіл, на якому обговорили алгоритм з протидії торгівлі людьми у Полтавській області.

У Полтаві проведуть навчання для 160 працівників, які здійснюватимуть заходи з протидії торгівлі людьми

У Полтаві проведуть навчання для 160 працівників, які здійснюватимуть заходи з протидії торгівлі людьми

Тема круглого столу: «Забезпечення сталості функціонування національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Полтавській області». Оновлення штату працівників, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми, потребує проведення навчальних тренінгів.

— Ми плануємо навчити спеціалістів особливостям роботи в даній сфері. Адже у нас з’явилося багато нових людей. Будемо пояснювати, що таке вразливі групи, які вони є, які їм можуть надаватися соціальні послуги. Звертатимемося і до правового аспекту. Проблема торгівлі людьми стоїть на 2 місці після незаконного обігу зброї. Загалом в Україні з 1991 року, від експлуатації постраждало 230 000 людей, — розповідає Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО «Світло надії».

Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО «Світло надії». (справа)

Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО «Світло надії» (справа)

До тренінгів планують долучити щонайменше 160 осіб — це члени мультидисциплінарних робочих груп з районів, які займаються питаннями протидії торгівлі людьми .

На робочій зустрічі, присутні визначили, що проведуть окремо тренінг для заступників профільних голів РДА з Полтавської області . Тому кількість тих, хто буде навчатись, буде більшою. Заняття розпочнуть вже 11 вересня, планується 8 дводенних тренінгів.

Окрім цього для реалізації даної ініціативи буде впроваджено ряд інформаційних кампаній:

— захід до 18 жовтня — Європейського дня боротьби із торгівлею людьми;

— розміщення зовнішньої реклами: 6 білбордів, 6 сітілайтів.

Наталія Шкоденко, Заступник начальника Управління — начальник відділу у справах сім’ї та молоді Полтавської ОДА (справа)

Наталія Шкоденко, заступник начальника Управління — начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА (справа)

— За 2016- 2018 рік ми маємо 8 потерпілих від експлуатації по Полтавській області. Переглянувши стратегії ОТГ, ми дійшли висновку, що громади майже не звертають уваги на соціальне питання. Їх хвилюють дороги, ремонти тощо. Хоча освіту та медицину можна віднести до соціальних послуг, але цього замало. Двохрічна співпраця з БО «Світло надії» дає позитивні результати. Для нас важливо її продовжувати. Сьогодні ми запланували семінари для спеціалістів з протидії торгівлі людьми, які будуть координувати цю роботу і безпосередньо комунікувати між собою. Навчити їх це робити — наше основне завдання, — зазначає Наталія Шкоденко, заступник начальника Управління, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА.

На зустрічі також були присутні головний спеціаліст з питань протидії торгівлі Полтавської ОДА Людмила Калапіщак, представники Полтавського обласного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, БО «Світло надії».

Ініціативу здійснено в рамках проекту за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

16 февраля 2019
15 февраля 2019
14 февраля 2019