У Полтаві пройшла акція за відмову від тютюну

До Всесвітнього дня боротьби із тютюнопалінням волонтерський загін «Єдність» Української медичної стоматологічної академії провів акцію «Без тютюну в майбутнє йду». Захід пройшов у Корпусному парку Полтави.

Під час акції волонтери проводили анкетування, у яких містилися питання:

  • Чи палять люди нашого міста?
  • З якого віку Ви почали палити?
  • Що сприяло тому, що Ви почали палити?
  • Чи знаєте Ви як паління впливає на здоров’я людини?

Мета заходу — сприяти зниженню поширення тютюнової залежності, залучення до боротьби проти куріння усіх верств населення і лікарів усіх спеціальностей, профілактика тютюнопаління та інформування суспільства про згубний  вплив тютюну на здоров’я.

Активісти обмінювали цигарки на цукерки та презентували 9 порад щодо того, як правильно та без вагомої шкоди для здоров’я кинути палити. Також у парку провели вікторину на тему «Проблеми тютюнопаління», яка містила питання «Хто привіз тютюн в Україну?»,  «Хто палить більше: чоловіки чи жінки?» та багато питань на логіку. За правильні відповіді учасники отримували подарунки від волонтерського загону «Єдність» та від Управління у справах сім’ї молоді та спорту Полтавської міської ради, за участі яких проводиться акція. Волонтери акції наголошують на тому, що навіть одна цигарка в день несе смертельну небезпеку для людини.

– Ми розуміємо масштаби, які набирає тютюнопаління в Україні та світі загалом. Тому намагаємося висвітлити цю проблему у нашому місті, показати, що це є дійсно соціальною проблемою Полтави, — розповіла голова волонтерського загону «Єдність» УМСА Юлія Заєць.

За даними опитування, звичку палити має кожен п’ятий українець (18,7%) у віці 12 років і старше. З них 38% курять понад 20 років. Про це свідчать дані опитування домогосподарств, проведеного Державною службою статистики у кінці 2018 року. Серед дорослих чоловіків курить 43% осіб у віці 18-59 років і 23% осіб непрацездатного віку. Повідомили, що курять, 7% жінок у віці 18-58 років, а серед підлітків у віці 16-17 років курять 6% хлопців і 2% дівчат. Серед курців-українців 35% в середньому викурюють за добу від 6 до 10 сигарет, 32% — від 16 до 20 сигарет.

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Акція чудесна,але чомусь немає людей на фоні. Для кого її проводили,для галочки,щоб було? А такі акції справді дуже треба.

2019-05-31
Лола
Відповіcти
0

Для “галочки” такі речі не робляться, забагато часу йде на підготовку. Тому, працюємо відповідно до актуальності проблематики і вимоги населення. На жаль, ЗМІ дуже часто з’являються на заходи з самого початку, будучи присутніми протягом 10 хвилин, йдучи одразу готувати сюжет, не чекаючи, доки акція набере обертів. Така їхня робота – бути першими серед своїх колег. Інша ситуація – роль фотографа. В даному випадку немає світлин безпосередньої роботи волонтерів з містянами, які могли б показати задумку проекту, наявність зацікавлених, учасників вікторини та процесу вручення подарунків переможцям. З повагою, організатори! Чекаємо Вас на наших профілактичних локаціях.

2019-06-06
Олександр
0

І людей немає,на кого воно розраховано? Така важлива акція і так …

2019-05-31
Даша
Відповіcти
0

Зараз так багато цікавих заходів проводять, шкода лише,що в робочий час. Нема можливості відвідать.

2019-05-31
Ксюша
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: