У Полтаві презентували проект «Мережа Вільних Місцевих Політиків»

0

ГО «Центр Громадянських Ініціатив» 8 грудня у Полтаві презентували проект «Мережа Вільних Місцевих Політиків» аби познайомити полтавських депутатів, громадських активістів та журналістів з найкращим Європейським досвідом відносно змін в країні.

DSC_0224_1500x1000

 Голова ГО «Центр Громадянських Ініціатив» Віталій Загайний та член громадської ради при Міністерстві регіонального розвитку Максим Колєсніков розповіли, чому саме сьогодні вони завітали до Полтави, адже свою діяльність вони розпочали з 2014 року. Зі слів спікера, вони свідомо не хотіли починати презентацію проекту до закінчення місцевої виборчої компанії.

DSC_0223_1500x1000

Наше завдання і те, що ми хочемо зробити, щоб у людей різних областей України був майданчик для обміну досвідом, майданчик для спілкування і підвищення свого фаху. Проект створено для людей, які хочуть впливати на місцеву політику громадські діячі, активісти волонтери, діючі депутати місцевих рад та депутати попереднього скликання – всіх тих, кого цікавить розвиток країни – говорить Максим Колєсников.

МВМП був започаткований в Україні на основі вивчення найкращого Європейського досвіду, як ініціативу по залученню і об’єднанню громадських активістів і політиків місцевого рівня, що сповідують ліберальні цінності. У рамках проекту організатори проводять різноманітні форуми по всій країні, де можна розширити свої професійні контакти, критично оцінити власну діяльність та знайти нових колег, з якими пліч-о-пліч можна змінювати країну на краще.

DSC_0226_1500x1000

Заходи проводять кращі українські та закордонні фахівці з питань місцевого та регіонального розвитку, управління проектною діяльністю, роботі з громадами та застосування соціальних технологій, багатьох галузевих тем, депутати Парламенту і місцевих рад поточного й попередніх скликань.

Сам проект «Мережа Вільних Місцевих Політиків» (МВМП) – створений щоб посилити вплив на формування порядку денного української регіональної та місцевої політики з боку активних громадських активістів та депутатів місцевих рад. Втілення такої ідеї стало можливо за активної підтримки німецького ліберального Фонду ім. Фрідріха Науманна за Свободу.

– Цінність проекту полягає у тому, щоб люди навчилися спілкуватися. Наш досвід вже показав, що є дуже багато різних наробок по вирішенню певних проблем, однак не всі про них знають. Тому цей майданчик створений, для об’єднання досвідом та ідеями серед людей, які не можуть зробити це у партіях, – Віталій Загайний.

DSC_0232_1500x1000

Гості відзначили, що сучасні українські партії не працюють так, як це роблять більшість партій у розвинених країнах Світу, виконуючи свою основну спільну функцію. Фактично вони є клубами навколо лідерів  або політичними проектами, спрямованими на отримання влади заради збагачення лідерів та спонсорів.

Для того щоб стати учасником Мережі Вільних Місцевих Політиків необхідно ознайомитися з текстом  Ідеологічного маніфесту  МВМП та в разі його прийняття подати запит на реєстрацію  в групі «Мережа Вільних Місцевих Політиків» у соціальній мережі Facebook.

Олена Костиря

21 липня 2018
20 липня 2018