У Полтаві презентували «Польовий щоденник» випускника Кадетського корпусу

0

Більше трьох років тривала робота над книгою «Польовий щоденник генерал-лейтенанта Г.П. Розаліон-Сошальського (11.04.1914 – 16.04.1917)», яка описує події Першої Світової Війни. На сторінках щоденника своєю історією з читачами ділиться випускник Кадетського корпусу.

DSC_0032_1500x1000

27 листопада у Полтаві в Обласній бібліотеці ім. Котляревського відбулася презентація щоденника генерал-лейтенанта, виданої Борисом Тристановим. Два роки клопіткої праці: розшифрування та підготовка книги до друку, надали можливість доповнити та внести деякі уточнення в історичні дослідження світової війни. Завдяки організаторам зустрічі:  Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. П. Котляревського, «Кадетаріуму» та сайту «Історія Полтави», полтавці також дізналися про видання.

DSC_0024_1500x1000

– Щоденник до цього часу ніколи не публікувався і не розшифровувався. Одного разу мені написав онук генерал-лейтенанта Г.П. Розаліон-Сошальського, та повідав про існування записника.  Протягом двох років спілкування, ми вирішили надрукувати щоденник. Рідні генерал-лейтенанта надіслали мені розшифрований матеріал, а я вже займався вичиткою тексту, перевіркою географічних назв, уточнював назви воєнних частин та прізвища, – розповів Борис Тристанов, автор книги.

Своїми враженнями від книги поділилася і Людмила Нестуля, доречі саме вона написала передмову до щоденника. Жінка розповіла не лише про книгу, а й про стрічку, яку показали по завершенню. У документальному фільмі ТРК Лтава «Тут колись була церква» полтавцям представили людей, котрі також пов’язані з цим щоденником.

Завдяки Борису Юрійовичу, і людям, які працювали над книгою, ми тепер маємо прекрасне історичне джерело. Крім того можемо уявити собі, як жили люди того часу, про що вони думали, чим займалися під час війни. Часу, коли країна, а ми знаємо, що це було напередодні Жовтневого перевороту і Лютневої революції, почала занурюватись в безодню хаосу. Історики, архівісти, краєзнавці для нас все це збирали по крупицям, – сказала Людмила Нестуля.

DSC_0029_1500x1000

Детальніше про генерал-лейтенанта Г.П. Розаліон-Сошальського можна дізнатись на сайті Бориса Тристанова «Історія Полтави».

Олена Костиря

15 липня 2018
14 липня 2018
13 липня 2018