У Полтаві презентували першу мережу параюристів

3

11 грудня у Полтаві відбулась презентація першої в Україні молодіжної мережі параюристів «Підлітки на захисті своїх прав». Організаторами заходу виступили ГО «Альянс Глобал» спільно з БО «Teenergizer».

Представлена програма фактично стала першою в Україні молодіжною мережею параюристів для підлітків в Україні. У її створенні взяли участь одразу декілька громадських організацій у співпраці з владними структурами та окремими громадянами. За словами її організаторів, мережа покликана забезпечити консультування підлітків, що живуть з ВІЛ/СНІД, у юридичних питаннях завдяки принципу «рівний рівному», коли необхідну допомогу зможуть надавати інші підлітки-параюристи.

— У 2017 році, вперше в історії України, завдяки зусиллям підлітків-активістів, для України було пролобійовано близько 1 млн доларів на впровадження молодіжних програм боротьби з ВІЛ. Дуже важливо залучати  до цього молодь. І ось нарешті ми презентували мережу параюристів. Параюристи – це люди, які не мають прямої юридичної освіти, але мають навички та знання для того, щоб захищати права. У випадку, коли людина потребує більш фахової юридичної допомоги, параюрист зможе перенаправити її до безкоштовного спеціаліста. Ми розбудовуємо мережу підлітків, які достатньо обізнані та компетентні, аби захистити чиїсь права у сфері ВІЛ (про розголошення статусу, права при атестуванні у медичних та навчальних закладах). Сьогодні ми зібрали молодь, аби розповісти про послуги по захисту прав, — говорить активіст руху «Teenergizer» Даніїл Столбунов.

Серед присутніх гостей, здебільшого, були учні та студенти різних навчальних закладів міста.

— Оскільки я навчаюсь у Полтавському базовому медичному коледжі, я займаюсь волонтерською діяльністю. Мені цікаві подібні заходи, тому що маю таку громадянську позицію. Мене турбує наявна проблема, хоча серед моїх знайомих немає людей з ВІЛ статусом, — говорить полтавка Ліна.

Організатори сподіваються, що запуск мережі надасть можливість покращити стан прав людини в Україні та стане прикладом залучення молоді до проблеми боротьби з ВІЛ/СНІД.

22 февраля 2019
21 февраля 2019
20 февраля 2019