У Полтаві презентували Незалежний центр аналізу політики

3

Засновники громадської організації кажуть, що основна мета їхньої роботи – підвищення обізнаності громадян про передвиборчі перегони-2019.

У Полтаві презентували Незалежний центр аналізу політики

У Полтаві презентували Незалежний центр аналізу політики

У Полтаві відбулася презентація нової громадської організації, яка стежитиме за прозорістю виборчого процесу впродовж президентських та парламентських виборів в Україні. Засновниця «Незалежного Центру Аналізу Політики» Альона Гурківська розповідає, що експертами ГО є представники проектів міжнародної технічної допомоги, політологи та фахівці з аналізу державної політики.

Головний офіс ГО розташований у Києві, також вони мають 12 регіональних представників в Україні. Результати своїх досліджень Центр публікуватиме на своєму сайті (наразі він ще створюється) та на офіційній сторінці в Фейсбук.

Гість заходу – координатор програм Комітету виборців України в Полтавській області Євген Янкевич – говорить про необхідність співпраці різних організацій для забезпечення чесних виборів:

– Ми добре контактуємо з представниками різних моніторингових організацій. І зараз теж з’явилася нова ініціатива, яка асоціює себе як таку, що буде допомагати виборцям розібратися у ході передвиборчої кампанії, перешкоджати різним фальсифікаціям, недоброчесностям. Можливо, в певному сегменті ми будемо пересікатися, але, в будь-якому випадку, будемо дружити. На Полтавщині потрібно ще багато ідей, багато волонтерів, щоб донести до мешканців, якими насправді мають бути чесні та прозорі вибори.

Також Альона Гурківська разом з Євгеном Янкевичем обговорили основні виклики майбутніх виборів. Зокрема, йшлося про внесений в Раду законопроект 8270, який посилює відповідальність за підкуп виборців, необхідність злагодженої роботи держінституцій, щоб забезпечити чесність процесу в день волевиявлення народу (наприклад, будуть використовуватись камери спостереження, придбані кілька років тому для виборчих дільниць, чи ні, адже на минулих виборах цей ресурс майже не використовувався) та реальність виконання кандидатами їхніх передвиборчих обіцянок.

– Маємо значні ризики прозорому волевиявленню, – каже засновниця ГО. – Це і маніпуляції з соцопитуваннями, і втручання з боку Росії, і неправдиві матеріали у ЗМІ, і загроза того, що правоохоронці діятимуть в інтересах певного кандидата. Тому наша задача – спільно з партнерами забезпечити прозорий хід передвиборчих перегонів та безпосередньо виборів. Як президентських, так і парламентських.

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED.

Ірина Капуш

23 марта 2019
22 марта 2019
21 марта 2019