У Полтаві представили результати дослідження програм політичних партій

До позачергових виборів у ВР залишились лічені дні. Допоки партії змагаються за рейтинги, пересічні українці все частіше замислюються над питанням «За кого голосувати?». Ознайомитись з програмами усіх політичних партій дуже складно навіть для експертів. Тож, аби спростити цю задачу, представники ГО “Центр UA” проаналізували та порівняли програми топ-12 політичних сил.

У Полтаві представили результати дослідження програм політичних партій

Разом з результатами аналізу сьогодні у Полтаві презентували онлайн-інструмент «Вибори 2019: За кого голосувати?», за допомогою якого громадяни можуть обрати свою політсилу, вивчивши її позицію з 30-ти ключових питань. Зазначимо, аналогічний проект запущений аналітиками напередодні президентських виборів 2019.

— Цього року ми спостерігаємо, мабуть, перші вибори, коли люди обирають раціонально — аналізуючи та порівнюючи, а не емоційно. Люди почали більш свідомо відноситися до вибору кандидатів чи партій, процесу голосування, тобто почався суспільний запит на якісну аналітику, — говорить регіональна координаторка ГО «Центр UA» в Полтавській області Альона Гончаренко.

Як зазначає Гончаренко, на проходження тесту необхідно не більше 10 хвилин, а ознайомитись з ключовими положеннями програм партій можна за 15-20.

Для проведення детального аналізу експерти порівняли позиції партій по 25 сферах політики, які входять до компетенції парламенту.

Цікавим виявився той факт, що дуже часто висловлювання лідерів партій не співпадають з офіційними програмами політсил, оприлюдненими на сайті ЦВК.

Так, більшість партій виступають за членство в НАТО та ЄС, проте деякі підтримують лише розширену співпрацю. Тоді як, наприклад, «радикали» не мають жодної позиції з цього приводу, як і «опоблоківці» та представники «За життя» тут тримають нейтралітет.

Не менш «гарячими» є позиції партій щодо шляхів вирішення військового конфлікту на Донбасі.

— У багатьох партій (в програмах — ред.) було «багато води». При цьому виокремити когось неможливо, адже у більшості політсил були певні розмиті поняття — підвищити, покращити і т. д. Дуже дивно, що наразі мало готових рішень та проектів, яким чином партії будуть намагатись зробити ті чи інші кроки. Цілі є, а шляхів немає, — констатувала Альона Гончаренко.

Серед інших «особливостей» позачергових виборів Гончаренко виокремила зміни складу деяких партій та зміну багатьма партіями власної айдентики, через що логотипи політичних сил стали менш пізнаваними з боку виборців.

Більш детально ознайомитись з результатами аналізу передвиборчих програм партій можна, зокрема, на сторінці  ГО “Центр UA” у Facebook.

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Не вірю нікому,всі обіщають красиво,а потом забувають. Країна в нас така,шо вірить нікому не можна.

2019-07-09
Малина
Відповіcти
0

Нарешті,в людей включилися мозги!

2019-07-09
Марина
Відповіcти
0

Погоджуся, що люди сталі більш свідомо підходить до питання виборів. Читають про кандидатів,про партії їх програми. Може ж це дасть гарний результат.

2019-07-09
Марія
Відповіcти
0

Вибір справді важкий,програми подібні.

2019-07-09
Ілона
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: