У Полтаві представили першу науково-популярну книги про архітектуру міста

0

Полтавська архітекторка Оксана Бєлявська презентувала власну книгу про сучасну архітектуру Полтави та відомих архітекторів міста.

За словами авторки, книга «Архітектори і місто» стала першою науково-популярною книгою про архітектуру Полтави, яка стане у нагоді широкому загалу. Тираж видання склав 250 екземплярів.

У книзі зображена історія розбудови міста, розповіді про життя видатних архітекторів та їхні творіння, а також ряд унікальних фотографій споруд, які прикрашали наше місто у різні часи. Оксана Бєлявська зазначила, що ідейним натхненником написання книги став архітектор Микола Карюк, який раніше очолював ПІ «Полтаваархпроект».

—Ще перебуваючи на посаді керівника «Полтаваархпроекту», я вирішив почати роботу над книгою про архітектуру нашого міста. Перший варіант написала моя дружина, але оскільки вона не мала відповідної архітектурної освіти, було прийнято рішення написати іншу. Саме з такою ідеєю я звернувся до Оксани Бєлявської, яка і реалізувала проект у життя, — говорить Микола Карюк.

Організаторами проекту стали Полтавська обласна організація Національної спілки архітекторів України та ГО «SavePoltava».

Оксана Бєлявська та Микола Карюк сподіваються, що дана робота стане першою з багатьох наукових розвідок про архітектуру краю.

16 февраля 2019
15 февраля 2019