У Полтаві представили директора територіального управління ДБР

3

У Полтаві офіційно розпочало свою роботу Полтавське територіальне управління Державного бюро розслідувань (ДБР). Воно займатиметься розслідуванням злочинів, вчинених правоохоронцями та посадовцями усіх рангів. Сьогодні директор ДБР офіційно представив очільника Полтавського територіального управління, яким став колишній заступник начальника ГУ НП в Полтавській області Володимир Тимошко.

Зазначимо, Закон України про Державне бюро розслідувань набрав чинності ще 1 березня 2016 року. Проте ДБР запрацювало лише 27 листопада 2018 року.

— Засади створення ДБР виникли ще у 1995 році, коли Україна взяла на себе зобов’язання при вступі до Ради Європи. Саме тоді була озвучена вимога реформування функцій органів прокуратури. Мова йшла про приведення функцій прокуратури до міжнародних стандартів, аби прокуратура лише наглядала за слідством. Тоді як функції слідства повинні були перейти до новоствореного органу. Але на той час це було лише ідеєю, яку втілено в життя сьогодні. 27 листопада цього року ДБР розпочало свої перші кримінальні провадження. Саме в цей день слідчі бюро прийняли присягу та зареєстрували свої перші кримінальні провадження, — заявив директор Державного бюро розслідувань Роман Труба.

За його словами, метою діяльності новоствореного органу є притягнення до відповідальності осіб, незалежно від ресурсів, зв’язків та посад. У центральному апараті та всіх територіальних управліннях ДБР сформовано слідчі підрозділи за трьома напрямками:

— розслідування злочинів у сфері службової діяльності та корупції;
— розслідування злочинів, вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя;
— розслідування військових злочинів.

Він сподівається, що новостворений слідчий орган допоможе викорінити корупцію у правоохоронній сфері.

Як зазначив Володимир Тимошко, він не матиме впливу на хід слідства та кримінальних проваджень, адже відомство напряму підпорядковуватиметься головному управлінню ДБР.

На запитання про заробітну платню нового очільника Полтавського територіального управління ДБР Роман Труба повідомив, що посадовий оклад директора теруправління не перевищуватиме 50 тисяч гривень, без урахування доплат.

Наразі у полтавському територіальному управлінні ДБР працює більше 50 працівників, 28 з яких — слідчі. У відомстві планують найближчим часом збільшити штат до 114 осіб. Окрім слідчих підрозділів до складу управління будуть включені оперативні підрозділи.

15 февраля 2019
14 февраля 2019