У Полтаві пояснили, які зміни очікують населення від пенсійної реформи

4

27 вересня Володимир Тараторін, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області пояснив, чого чекати пенсіонерам від реформи, яку можуть погодити 3 жовтня.

У Полтаві пояснили, які зміни очікують населення від пенсійної реформи

У Полтаві пояснили, які зміни очікують населення від пенсійної реформи

21 вересня Верховна рада України (ВРУ) повинна була прийняти Закон про пенсійну реформу, який передбачає підвищення пенсій для більшості пенсіонерів вже з 1 жовтня. Але депутати перенесли розгляд цього питання на 3 жовтня.

Від рішення ВРУ залежить чи встигне Пенсійний фонд перерахувати  пенсії, і чи отримають у жовтні пенсіонери таке довгоочікуване підвищення.

– Даний законопроект передбачає розв’язання низки гострих та застарілих проблем у пенсійній сфері, – зазначив Володимир Тараторін.

Реформа має у собі новий набір варіантів виходу на пенсію з більш широким діапазоном пенсійного віку.

Володимир Носенко, перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України у Полтавській області

Володимир Носенко, перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України у Полтавській області

Чи означає це підняття пенсійного віку?

– Уряд пропонує відновити соціальну справедливість при призначенні пенсій. Тобто будуть діяти однакові для всіх умови – буде враховуватись страховий стаж. Пенсія за віком у 60 років буде призначатися за наявності страхового стажу 25 років (чоловіки та жінки). За відсутності зазначеної тривалості страхового стажу особа може допрацювати необхідну кількість років або придбати необхідну тривалість страхового стажу, – пояснює Володимир Носенко, перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України у Полтавській області.

У той же час мінімальний стаж також гарантуватиме пенсію, але в більш пізньому віці. Таким чином, уряд не піднімає пенсійний вік, а дає можливість обирати, коли виходити на пенсію.

Як зазначив, Володимир Носенко, якщо раніше необхідний стаж можна було придбати в необмеженій кількості, то нова реформа обмежує цю кількість до 2 років. Два роки такого стажу коштуватиме 30 тисяч гривень.

Володимир Тараторін, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області

Володимир Тараторін, начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області

Який буде розмір пенсії?

Уряд пропонує з 1 жовтня 2017 року перерахувати раніше призначені пенсії із використанням показника середньої заробітної плати на рівні 3 764,40 грн.

– За попередніми розрахунками, в середньому пенсія на Полтавщині зросте з 1800 грн до 2300 грн, тобто на 500 грн. Підвищення пенсій буде різним для кожного пенсіонера. Зокрема, 35% пенсіонерів із низьким заробітками отримають ріст пенсійних виплат лише на 60-70 грн, 18% – від 100-500 грн, 11% – від 500 до 1000 грн, 36% – понад 1000 грн, – розповідає Володимир Тараторін.

Чи відновиться виплата повного обсягу пенсій літнім людям, які продовжують працювати?

Після запровадження реформи, виплати пенсіонерам, що працюють, буде відновлено у повному обсязі. Тобто, і зарплата, і пенсія – виплачуватиметься повністю. Буде скасоване 15-відсоткове зниження пенсії для працюючих пенсіонерів.

У Полтаві пояснили, які зміни очікують населення від пенсійної реформи

У Полтаві пояснили, які зміни очікують населення від пенсійної реформи

Чи зменшиться субсидія?

– Субсидія – це покриття державою видатків на сплату за житлово-комунальні послуги, що перевищують 15% доходів українця. Отже, якщо пенсія людини після осучаснення збільшиться умовно на 100 гривень, розмір її субсидії зменшиться, відповідно, на 15 грн. Тож є сенс відносно до таких пропорцій підняти пенсію, ніж залишити незмінним розмір виплачуваної субсидії, – зазначив Микола Шамбір, заступник міністра соціальної політики в інтерв’ю виданню «Урядовий кур’єр».

Чи зможуть українці, які працюють закордоном отримувати пенсію в Україні?

– Дане питання регулюють міждержавні договори між певними країнами. Наприклад, між Польщею і Україною такий договір існує. Тому питання пенсії, у даному випадку, вирішується без проблем. Адже в договорі прописано, що за час роботи у цій країні українцеві має бути призначено пенсію у Польщі. Так само полякові, який працює в Україні. Для українця, який працював і вдома, і в Польщі, а пенсію хоче отримувати в Україні, цей стаж плюсують: польський + український, – говорить Микола Шамбір.

Тобто в основу урядової реформи покладено простий принцип – пенсію потрібно заробити та сплачувати внески до Пенсійного фонду. Це ліквідує зрівнялівку, коли майже однакові пенсії отримують ті, хто працював все життя і ті, хто працював не на совість.

На сьогодні у Полтавскій області 425 тисяч пенсіонерів, які очікують осучаснення пенсії та 20 тисяч пенсіонерів силових структур.

Детальну інформацію стосовно осучаснення пенсій можна дізнатися за посиланням, також на ресурсі є можливість подати електронне звернення.

Нагадаємо, що після реформи в Україні пенсію будуть розраховувати за єдиною формулою.

Коментувати

4 Коментарів
Ірина
• 17:55 | 27 вересня 2017

Мені в цьому році виповнюється 55 років. У мене непреривний стаж з 1980 року. Скажіть будь ласка як буде вираховуватися страховий стаж? І коли я зможу підти на пенсію?

Відповіcти
Лілія Войцехівська
• 18:13 | 27 вересня 2017

Доброго дня! Усю потрібну інформацію стосовно даної теми Ви можете дізнатися на сайті “Пенсійна реформа” (http://pensii2017.info/). Також там є можливість подати електронне запитання або зателефонувати на гарячу лінію 15-45

ЗБС
• 17:39 | 27 вересня 2017

моей бабуле 100 грн не поможет…

Відповіcти
Тамара
• 16:29 | 27 вересня 2017

Поживем увидим)

Відповіcти
17 листопада 2017
16 листопада 2017