У Полтаві покажуть виставу про корупцію “Ресторан “Україна”

8 лютого о 19:00 у Полтавському академічному обласному театрі ляльок відбудеться показ вистави «Ресторан «Україна», вхід вільний.

У Полтаві покажуть виставу про корупцію "Ресторан Україна"

У Полтаві покажуть виставу про корупцію «Ресторан Україна»

У фокусі перформансу «Ресторан «Україна» — явище корупції, яке є однією з нагальних проблем сучасної України. Вистава створена у жанрі постдокументального, постдраматичного театру і є публічною спробою дослідження феномену корупції через самодослідження та занурення у власне сприйняття корупції.

«Ресторан «Україна» побудовано на особистому досвіді двох акторок — Ніни Хижної й Оксани Черкашиної. Драматург Діма Левицький — автор польсько-українського проекту «Мій дід копав. Мій батько копав. А я не буду», вистави «ДПЮ» — допомагав «зібрати історію» в цілісне дійство.

Як результат — динамічне, гротескне, трагікомічне та епатажне шоу з сучасними, яскравими та показовими резонансними корупційними кейсами.

Вистава увійшла до топ-10 найкращих прем’єр Києва 2017 року.

Опис вистави:
«Потреба говорити про корупцію провокує потік свідомості, серію перформативних галюцинацій акторок, де на поверхню виходять дитячі спогади, особисті травми, ідіосинкразії, зізнання, відчуття професійної нереалізованості та безпорадності.
Чи є ця неможливість говорити про корупцію — капітуляцією перед поставленим завданням? Чи означає вона прийняття обивательської позиції, з точки зору якої, корупція, звісно, заслуговує на засудження, але своя сорочка — до тіла ближче? Але якщо особисте — це політичне, більше того — це його причина і результат, то чи може бути цей потік особистого — жестом звільнення: від потреби завчати чиїсь слова, від прописаного сценарію, від сценариста, від авторитета, від боса, від Батька? Врешті, саме антиавторитарний мотив, так само, як і антиолігархічний чи патріотичний — часто стає одним із побічних ефектів антикорупційних рухів.
Однак тіло Батька вже давно лежить на столі. Що означає, що сценарію дійсно немає, і фінал — відкритий. А тому вивільнення особистого може стати як жестом прийняття відповідальності, так і захопити собою настільки, що ми й не зауважимо, як місце старого Батька непомітно обійме новий»

Творча команда вистави:
Акторки: Ніна Хижна, Оксана Черкашина
Драматург: Діма Левицький
Художнє оформлення, саунд-дизайн: Євген Якшин

За дослідження корупційних кейсів відповідав Пьотр Армяновський. Світлове вирішення — Євген Копйов.

У виставі використовується ненормативна лексика.
Обмеження за віком: 18+

Вхід безкоштовний, реєстрація обов’язкова: https://goo.gl/forms/gnQKdzLW3myg184H3.

Показ вистави відбуватиметься в рамках проекту «Інноваційні мистецькі заходи для протидії корупції» Громадської організації «Точка дотику» за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI), яка фінансується Європейським Союзом та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).
Організатор: Громадська організація «Точка дотику».
Вистава створена за підтримки Гете-Інституту.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

«Мій дід копав. Мій батько копав. А я не буду» – супер фраза. Треба брать на замітку.

2019-02-05
Ілля
Відповіcти
0

А вистава така ж не зрозуміла як і її опис, якось дуже все закручено в сюжеті?Але безкоштовно можна сходить.

2019-02-05
Іра
Відповіcти
0

Корупція вже стала темою в мистецтві))))Дожилися))))

2019-02-05
Світлана
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: