У Полтаві почали використовувати модуль Е-дата

Трибуна
2019-06-06
2

Відтепер з усіма транзакціями розпорядника коштів можна ознайомитися на сайті УМСА, 5 департаментів ОДА, 2 управлінь Полтавської міської ради, Подільської районної ради та Полтавської обласної дитячої клінічної лікарні.

11 лютого 2015 року парламент прийняв закон «Про відкритість використання публічних коштів», який передбачає в тому числі публікацію транзакцій, що здійснюються розпорядниками бюджетних коштів через систему Державної казначейської служби.

Е-дата — це офіційний державний інформаційний портал у мережі Інтернет, на якому оприлюднюється інформація про використання публічних коштів та реалізується ідея «Прозорого бюджету». Завдяки модулю створено можливість розмістити на будь-якому сайті функціонал порталу Е-дата.

Модуль Е-дата дозволяє генерувати посилання як на конкретного розпорядника бюджетних коштів, так і на місто з переліком усіх розпорядників для заповнення будь-якого сайту.

Модуль має три режими функціонування:

1) Простий пошук — при виборі платника модуль відображатиме інформацію від платника до всіх отримувачів. Є також можливість обрати отримувача бюджетних коштів та відслідкувати всіх платників, які здійснювали на нього перекази.

2) Розширений пошук — дозволяє обрати транзакції від конкретного платника до конкретного отримувача. Кнопка «В межах того ж регіону» дозволяє відфільтрувати з всеукраїнської мережі тільки розпорядників і отримувачів, які знаходяться в географічних межах обраного населеного пункту.

3) Кастомізоване налаштування — органи місцевого самоврядування, що користуються програмним забезпеченням «Відкритий бюджет», можуть завантажити свою власну вивірену мережу в кабінеті користувача в розділі «Публічні фінанси».

У Полтавській області модулем Е-дата користуються такі організації:

 • Департамент культури і туризму Полтавської ОДА;
 • Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Полтавської ОДА;
 • Українська медична стоматологічна академія;
 • Управління освіти Полтавської міської ради;
 • Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Полтавської ОДА;
 • Департамент освіти Полтавської ОДА;
 • Департамент охорони здоров`я Полтавської ОДА;
 • Департамент соціального захисту населення Полтавської ОДА;
 • Управління соціального захисту населення Подільської районної у місті Полтава ради;
 • Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня;
 • Подільська районна у м. Полтаві рада.

Можливість ознайомитися з витратами розпорядника бюджетних коштів є великим плюсом. Адже це є одним з механізмів контролю за владою. Однак, варто вказати, що не усі розпорядники, до яких ми зверталися, погодилися на використання даного модулю. Тому ми і надалі будемо сприяти розкриттю інформації про публічні фінанси, зазначив консультант з юридичних питань ІАА Вячеслав Курило.

Довідково: Матеріал створено в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) — найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та співфінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Прес-служба Інституту аналітики та адвокації

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

І хто ним буде пользуваться? Явно тільки обрані,для загального вжитку це не актуально.

2019-06-06
Ірма
Відповіcти
0

Це круто,що можна за всим віжстежити, щоб не виникало питань.

2019-06-06
Лоліта
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: