У Полтаві почали закупляти послуги енергосервісу

0

У Полтаві у листопаді оголосили перші відкриті торги із закупівлі енергосервісу. Енергосервіс будівель дає можливість скоротити розходи, подекуди навіть вдвічі. Тому зараз це набуває актуальності по всій Україні. Але перші кроки завжди даються нелегко.

У Полтаві почали закупляти послуги енергосервісу

У Полтаві почали закупляти послуги енергосервісу

Першопрохідцями стали Полтавська спеціалізована загальноосвітня школа-інтернат I-III ступенів Полтавської обласної ради. Вона оприлюднила оголошення 08.11.2017 року, але відмінила через деякі виявлені неточності. Наймовірніше, що нову закупівлю цей замовник оголосить пізніше.

У схожій ситуації опинився Полтавський навчально-реабілітаційний центр Полтавської обласної ради. Заклад також оприлюднив перше оголошення про закупівлю 08.11.2017 року. Але відмінив процедуру через виявлені порушення та оголосив нову – 21.11.2017 року.

Обидва замовники планують скоротити рівень споживання теплопостачання за рахунок укладання еско-контрактів.

Подача документів за процедурою Полтавського навчально-реабілітаційного центру розпочалася та завершиться у грудні, а аукціон відбудеться у січні 2018 року.

– Завжди непросто бути першими у чомусь, подеколи виникають помилки як у замовників, так і учасників. Але всі вони на правильному шляху, адже проведення енергосервісних закупівель важливе для майбутньої економії бюджетних коштів та комфортних умов у будівлях бюджетних установ.

Поліна Колганова, фахівець у сфері публічних закупівель

Відмітимо, що в Україні станом на 23.11.17 р. вже оголошено 101 процедуру відкритих торгів із закупівлі енергосервісу.  При цьому 10 процедур вже не відбулися через недостатню кількість або  відсутність пропозицій учасників.

У сусідній Сумській області не відбулося 9 процедур. Причиною стало те, що на всі торги зайшло 2 учасника. Один із яких не завантажив до своєї пропозиції необхідні довідки: про відсутність корупційних правопорушень та суб’єктів, яких планує залучати до виконання робіт. Через це замовники не допустили його до аукціону.

У Олександрії жоден учасник не подав пропозиції на торги.

Інколи помилки роблять самі замовники. Так, через незначні похибки, відмінили 5 процедур відкритих торгів із закупівлі енергосервісу.

Прес-служба ГО “Інститут аналітики та адвокації”

17 липня 2018
16 липня 2018