У Полтаві підбили підсумки реалізації проекту «Сталість ВІЛ послуг»

1

10 листопада у Полтаві відбулась фінальна конференція «Здобутки Пілоту «Сталість ВІЛ послуг в Полтавській області». Спеціалісти обговорили результати та перспективи проекту.

У Полтаві підбили підсумки реалізації проекту «Сталість ВІЛ послуг»

У Полтаві підбили підсумки реалізації проекту «Сталість ВІЛ-послуг»

Пілот впродовж 2-х років реалізовувала БО «Світло надії», яка спрямовує свої зусилля на впровадження послуг для ВІЛ-позитивних клієнтів та представників уразливих до ВІЛ груп у лікувальних закладах Полтавщини.

– Спільно з партнерами нам вдалось реформувати первинну ланку та інтегрувати систему ВІЛ-послуг. Тепер пройти тест на ВІЛ швидкими тестами можна у свого сімейного лікаря. Відтепер ця послуга стала доступною у ПМСД м. Полтава, Полтавського району та Кременчука. Попередньо було проведено навчання для медичного персоналу первинної ланки та затверджені відповідні нормативні документи на рівні ЛПЗ, – зазначив Сергій Жук, керівник напрямку адвокації та комунікації БО «Світло надії».

Сергій Жук, керівник напряму адвокації БО «Світло надії».

Сергій Жук, керівник напрямку адвокації та комунікаціїї БО «Світло надії».

Ната Аваліані, керівник проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» зазначила, що такі проекти наразі реалізовуються у 7-ми областях України.

– Ціль нашого проекту – надання якісних послуг з виявлення та лікування ВІЛ-інфекції. Ми отримали декілька важливих досягнень. Перше з них – це впровадження тестування в первинній медико-санітарній мережі і друге – покращення доступу до послуг, у тому числі, до послуг ЗПТ. Так, ми вперше будемо відкривати сайт ЗПТ у Кременчуці. І третє – це забезпечення грошових ресурсів місцевою владою для фінансування сфери послуг ВІЛ. Це дозволить найбільш ефективно використовувати кошти та кадрові ресурси, та не залежати від 100% допомоги міжнародних донорів, яка має свої терміни надання, – наголошує Ната Аваліані.

Оксана Квачова, головний спеціаліст з лікувальної роботи управління ОЗ виконкому Кременчуцької міської ради.

Оксана Квачова, головний спеціаліст з лікувальної роботи управління ОЗ виконкому Кременчуцької міської ради.

Також керівник проекту зазначила, що дуже важливим є співробітництво між міською владою і обласною, між медичним суспільством і недержавними організаціями.

– У грудні цього року на базі КМП «Придніпровська» ми запускаємо роботу нового сайту ЗПТ. Це дозволить збільшити обсяг охоплення послугою ЗПТ споживачів ін’єкційних наркотиків. Окремим напрямком ми реалізуємо соціальне замовлення щодо догляду та підтримки ВІЛ-позитивних кременчужан. Це саме та форма співпраці і фінансування вирішення соціально-значущих питань, яка довела свою ефективність та яку ми будемо поширювати на інші сфери, – зазначила Оксана Квачова, головний спеціаліст з лікувальної роботи управління ОЗ виконкому Кременчуцької міської ради.

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА

Віктор Лисак, директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА, розповів, що для інформування громадян про можливість проходження тестування на ВІЛ, фахівці формують групи ризику і повідомляють їм про нагоду пройти дослідження. Також важливим є проведення низки заходів – пересувні амбулаторії, які розташовують у місцях великого скупчення людей, організація круглих столів, інформування неурядових організацій, органів влади.

– У пакеті медичної реформи МОЗу є інформація стосовно безкоштовного тестування, яке вже впровадили у цьому проекті. Зараз ми можемо впевнено сказати, що проект, який навчив сотні наших фахівців, неурядові організації – дає свій результат і користь для громади. Сьогодні 6000 людей знаходяться на обліку, але ж це тільки ті особи, які звернулися і яким ми змогли допомогти.

У Полтаві підбили підсумки реалізації проекту «Сталість ВІЛ послуг»

У Полтаві підбили підсумки реалізації проекту «Сталість ВІЛ-послуг»

Такий підхід допоможе взяти під контроль епідемію ВІЛ у регіоні, проводити ефективні профілактичні заходи та створити найкращі умови для діагностування та лікування ВІЛ для мешканців Полтавської області.

По завершенню зустрічі управління та структурні підрозділі, що були задіяні у реалізації Пілоту, отримали подяки від проекту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії», який надавав експертну та фінансову підтримку Пілоту «Сталість ВІЛ-послуг у Полтавській області».

Детальніше про результати проекту «Реформа ВІЛ-послуг у дії» дивіться у відео Трибуни:


Відео: Сергій Чорномаз

23 квітня 2018
22 квітня 2018