У Полтаві підбили підсумки посіву озимих культур

0

 3 листопада о 10:00 в приміщенні Полтавської ОДА відбулася селекторна нарада Міністерства аграрної політики та продовольства України з питань підбиття підсумків сівби озимих культур, стану посівів озимих культур, завершення комплексу осінніх польових робіт та балансів попиту і пропозиції зерна.

DSC_0156

Нараду проводив заступик директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Олег Палій.

Згідно з даними, станом на сьогодні у Полтавській області посіяно 4 252 тон зерна, з середньою врожайністю 74,1 ц га, що на 5,8 га більше ніж за минулий рік.

Якщо вірити прогнозам, то у нас вийде 5 млн тон посіву озими, а це – перше місце по області. Друге місце посідає Харківська область, а всі інші навіть поруч не стоять. Проте, те, що буде в наступному році викликає у нас тривогу. Ситуація надзвичайно критична, – повідомляє заступик директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА Олег Палій.

План посіву на 100% виконано лише у семи областях. У Полтавській області від усієї посіяної площі зішло лише 52%. Тож, наявні запаси слід зберігати до остаточних результатів збору культур.

Щодо стану озими, то лише 20% – у гарному стані, 29% – у задовільному та 51% – у слабкому.

Несприятливі погодні умови, а саме засуха поточного року призвела до відсутності потрібної вологи грунту, що може досить негативно вплинути на врожайність наступного року. При нормі 50-60 мм опадів, випало лише 5-6 мм.

Катерина Шевелєва

15 липня 2018
14 липня 2018