У Полтаві обирають голову Апеляційного суду області

0

Один із претендентів на посаду –  відомий суддя Сергій Гальонкін, власник п’ятиповерхового маєтку у Полтавському приміському селищі.

суд2

Вибори на посаду голови Апеляційного суду Полтавської області починаються несподівано: претендент, виявляється, лише один. Це – представник цивільної палати, суддя Сергій Гальонкін. Він став відомим не тільки Полтаві, а й всій Україні післі того, як журналісти зняли сюжет про п’ятиповерховий маєток судді – ззовні споруда нагадує чи то палац, чи то храм – у с. Розсошенці під Полтавою.

5

Сам суддя Гальонкін одразу висуває кандидатуру свого колеги – судді кримінальної палати Валентина Томілка. Для останнього це, за його словами, несподіванка. Однак самовідвід Томілко не бере. Тож претендентів стає двоє.

Право обирати голову Апеляційного суду мають 30 суддів. Надрукована відповідна кількість бюлетнів. Однак присутні на зборах лише 23 судді. Тим не менше, аби перемогти, претендент має набрати щонайменше 16 голосів.

Після таємного голосування та підрахунку голосів результати такі: за суддю Сергія Гальонкіна проголосувало 14 осіб, за Валентина Томілка – 2. Семеро не підтримали жодного кандидата.

Збори вже хотіли завершувати, аж тут від суддівського корпусу прозвучала пропозиція щодо повторного голосування. Висунути свої кандидатури можуть також інші претенденти. Більшістю голосів повторне голосування вирішили провести сьогодні ж, після невеликої перерви.

“Трибуна” слідкує за процесом, і щойно з’явиться інформація про те, хто все-таки став новим головою Апеляційного суду області, ми повідомимо про це читачам.

Коментувати

20 березня 2018
19 березня 2018