У Полтаві обговорювали проблеми лікування та профілактики ВІЛ-інфекції

0

У Полтаві відбулося засідання круглого столу «Забезпечення сталості діючої системи послуг з профілактики та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу в Полтавській області».

IMG_5628

Представники Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА спільно з громадськими організаціями обговорювали епідемічну ситуацію з розповсюдження ВІЛ-інфекції в регіоні.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак зазначив, що смертність від захворювань, що зумовлені СНІДом, продовжує зростати.

Головні причини, які впливають на зростання смертності є пізнє звернення за медичною допомогою, низька прихильність до лікування, присутність стигми та дискримінації. А це все в комплексі стримує ВІЛ-інфікованих до звернення в медичні заклади та проходження курсу терапії, – заявив Віктор Лисак.

Учасники круглого столу зазначили, що в умовах соціально-економічної кризи, пов’язаної з військовими діями на Сході України, прогнозується погіршення епідемічної ситуації з ВІЛ-інфекції, що потребує проведення додаткових організаційних заходів та витрат.

Представники влади зайняли відповідальну позицію. Підтвердженням цього є прийнята Обласна цільова програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, яка забезпечує поступовий перехід від фінансування міжнародних донорів до забезпечення послуг за рахунок місцевих бюджетів. На програму зменшення шкоди орієнтовно із початку 2017 року заплановано виділити 770 тисяч гривень, на замісну підтримувальну терапію приблизно 990 тисяч гривень. Таким чином, представники влади взяли на себе відповідальність, щоби припинити розвиток епідемії на Полтавщині, – розповів Сергій Жук, керівник напряму адвокації БО «Світло надії»

Також фахівець вважає, що головне завдання для громадських організацій, що працюють у цій сфері – надати підтримку Обласному Департаменту охорони здоров’я і продовжувати співпрацю для ефективної протидії епідемії.

Прес-служба БО “Світло надії”

20 липня 2018
19 липня 2018