У Полтаві обговорили як можна використовувати занедбані території міста (Фото, відео)

Фахівці разом з міською владою обговорили концепцію розвитку міста «Полтава 2030. 6 років до успіху».

У Полтаві обговорили, як можна використовувати занедбані території міста

У Полтаві обговорили, як можна використовувати занедбані території міста

21 листопада відбулася консультаційна сесія міждисциплінарної робочої групи проекту «Інтегрований розвиток міста» та депутатів Полтавської міської ради.

Для учасників заходу організували інтерактивну екскурсію під назвою «Полтава – Вчора. Сьогодні. Завтра».

– Наша основна мета – показати Полтаву під іншим кутом зору. Адже ми звикли, що кожен день ходимо одними й тими ж вулицями, місцями, але ми не бачимо потенціалу розвитку для Полтави. Тому ми хочемо показати такі можливі місця трансформації, – пояснює Ірина Брижань, керівник проектного офісу в м. Полтава.

Матіас Ельгар, ментор проекту

Матіас Ельгар, ментор проекту

Матіас Ельгар, ментор проекту, зазначив, що система старої економіки орієнтувалася на важку промисловість, тому після себе вона залишила спадок – території, які зараз не використовуються. Тому варто звернути увагу на нову економіку, яка дає багато можливостей.

– Для будь-якого міста важливі інвестори та інвестиції. У північній частині Київського району є багато територій, які не використовуються, тому ви можете багато чого запропонувати інвесторам. Наприклад, колишня текстильна фабрика, яка має 16 га.

Обговорили також території біля Авіамістечка, Дендропарку, ринку біля ТРЦ «Київ», Центрального ринку Полтави та парку Перемоги.

– На сьогодні у нас, на жаль, немає загального реєстру для цих ділянок. Тобто ми не знаємо, який їх розмір, ціна. Тому зараз можна побачити ситуацію, коли, наприклад, є велика ділянка, але тільки в одному її кутку діє промисловість – це неправильно.

Будівництво оглядового майданчику Дендропарку у Полтаві

Будівництво оглядового майданчику Дендропарку у Полтаві

Плюсом Полтави Матіас Ельгар вважає зелені насадження. Зокрема, територію Дендропарку, який може слугувати прекрасним місцем для відпочинку містян і туристів. Але парк треба оновити та облагородити.

– Торгова площа біля ТРЦ «Київ» мені нагадує укріплення від нападу індіанців. Такі території важливі, але вони мають виглядати гарно.

Частина торгівельної площі біля ТРЦ Київ

Частина торговельної площі біля ТРЦ «Київ»

Перлиною міста, за словами ментора проекту, є Цетральний ринок Полтави.

– Цю площу треба реставрувати і тоді буде зростати фінансовий ресурс. Критий ринок – це перлина міста, він характеризує його. Навіть, коли він не має статусу історичної пам’ятки, у нього важливі функції. Підозрюю, що ринок раніше був первинним центром, але з часом перемістився до пішохідної вулиці Соборності.

Міською владою вже прийнято рішення про модернізацію парку Перемога. У майбутньому там планують облаштувати дитячі майданчики, у тому числі інклюзивні. Також експерти зазначили, що у Полтаві має бути чітко сформований центр.

Стратегія розвитку деяких місць у Полтаві

Стратегія розвитку деяких місць у Полтаві

Після екскурсії містом експерти та депутати Полтавської міської ради зібралися у будівлі Художнього музею для обговорення подальшого плану дій у реалізації проекту.

Стратегія розвитку деяких місць у Полтаві

Стратегія розвитку деяких місць у Полтаві

Довідково: у проекті «Інтегрований розвиток міст України» бере участь 4 міста: Чернівці, Вінниця, Житомир та Полтава. Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 4 млн євро, Уряд Швейцарії надає 1, 85 млн євро.

Детальніше про інтерактивну екскурсію Полтавою та консультаційну сесію дивіться у відео Трибуни:

Відео: Сергій Котелевець

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Якби наші обранці ставили за мету розвивати Полтаву, то на посаду першого заступника мера призначили б досвідченого фахівця-будівельника, який був би здатний генерувати ідеї розвитку міста та їх реалізовувати. А так вершина їхньої управлінської мудрості – влаштувати поножовщину за якусь /вибачте/ задрипану арку з плановим залученням чужих головорізів. Оцінка нашій владі – найнижчі ціни на житло серед обласних центрів. Полтава нікому не цікава.

2017-11-22
Микола
Відповіcти
0

Начинать надо с мамайки,потом заместитель. Он уже достаточно на делал.

2017-11-24
Староста
0

Останні новини:

Читайте також: