У Полтаві обговорили проект професійного навчання затребуваним професіям

У Полтавському обласному центрі зайнятості пройшло засідання круглого столу з питань організації короткострокових курсів професійного навчання за найбільш затребуваними професіями.

У Полтаві обговорили проект професійного навчання затребуваним професіям

У Полтаві обговорили проект професійного навчання затребуваним професіям

В ході дискусії учасники ознайомились з успішними прикладами впровадження навчальних програм за спеціальностями «Швачка» та «Пекар», що діють на теренах Полтавщини. Наразі програма діє за підтримки місцевих компаній-працедавців, органів місцевої влади та німецької урядової компанії «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».

— Нині для виконання своїх функцій служба зайнятості повинна налагоджувати тісну співпрацю з підприємцями. Починаючи з 2012 року, ринок праці значно зменшився. Якщо раніше ми мали на обліку понад 70 тисяч безробітних, то нині їх менше 60 тисяч. При цьому попит працедавців зріс з 50 до 72 тисяч. Наразі кількість безробітних навіть не покриває потреби працедавців. 72 тисячі вакансій — це рекорд за останні 10 років, — зазначила Директор Полтавського обласного центру зайнятості Катерина Клавдієва.

Також вона розповіла про успішні кейси роботи центру та основні проблеми регіону. Однією з головних проблем спеціалістка вважає те, що підприємства зосереджені переважно у великих містах, тоді як більшість населення області мешкає у містечках та селищах. Другою за значенням є проблема працевлаштування жінок, які після декретної відпустки не змогли повторно вийти на роботу.

Враховуючи кон’юнктуру ринку та зміну вимог працедавців, центр змінив підхід до встановлених завдань та залучив до процесу рекрутингову систему. За словами Клавдієвої, в ході реалізації проекту основний акцент поставлений на підвищення конкурентноспроможності працівників на ринку праці.

— На жаль, дуже велика частина населення не має навіть 15 років страхового стажу, що не дає людям можливості офіційно стати на облік центру. Боротьба з нелегальними працедавцями є важливою частиною організації сучасного ринку праці, — додала Катерина Клавдієва

Потреба підприємців у робочий силі змусила їх звернутись за допомогою до центру зайнятості, тож спільними зусиллями розроблена програма навчання пошукачів за відповідними спеціальностями.

— Наразі ми здійснюємо підвіз співробітників за 70 км від заводу, — повідомив керівник ТОВ «Полтавський хлібокомбінат «Кулиничі» Олександр Козуб.

Центр працює над ідеєю створення більшої кількості робочих місць в районах та сільській місцевості. Для цього підприємцям пропонують створювати підприємства (склади, цехи тощо) на пільгових умовах у співпраці з місцевою владою. Наразі обласний центр зайнятості компенсує частину витрат працедавців та виплату податків та зарплатні працівників.

Іншим варіантом розвитку підприємництва, що позитивно впливає на ринок праці, є розвиток малого підприємництва та фермерських господарств.

— Наша організація працює у багатьох країнах Європи, зокрема і в Україні. Нині ми працюємо у 6-ти областях. GIZ націлена на покращення загальноекономічної ситуації в регіонах в рамках співпраці з органами державної та місцевої влади, — говорить директор програми GIZ Йенс Адам.

В ході обговорення учасники домовились про майбутнє дофінансування навчальної програми центру за рахунок GIZ та коштів підприємств. Такий підхід дозволить центру забезпечити підприємців більш фаховими кадрами. Також у планах центру — створення міні-електронної бази пошукачів роботи, відкритої для працедавців та безробітних громадян, що поліпшить їхню взаємодію.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: