У Полтаві невдовзі можуть запровадити електронний квиток

Сьогодні з ранку Полтавський міськвиконком затвердив зміни до рішення конкурсного комітету від 12.02.2019 року з визначення особи, уповноваженої брати плату за транспортні послуги.

Запровадити електронний квиток можуть найближчим часом

Запровадити електронний квиток можуть найближчим часом

Цим рішенням виконком фактично завершив юридичну підготовчу частину для підписання угоди з переможцем конкурсу на впровадження системи електронного квитка.

— Відповідно до закону України про місцеве самоврядування та на підставі рішення конкурсного комітету з визначення особи, уповноваженої здійснювати справляння плати за транспортні послуги, є нагальна потреба у внесенні змін до відповідного рішення виконкому від 20 березня 2019 року, — доповів заступник начальника відділу з питань транспортних перевезень та зв’язку, заступник голови комітету Сергій Шпак.

Після доповіді член виконкому Дмитро Бурмака звернувся до Шпака із запитанням, чи було порушено законодавство у процесі проведення конкурсу. Він зазначив, що суперечливою є технологія нанесення запису на квиток не друкарським засобом, а термодруком. Що, на його думку, не відповідає закону України про застосування реєстраторів розрахункових апаратів у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Цю заяву прокоментував профільний заступник міського голови Олексій Чепурко.

— На наш погляд, закон не порушений. Так, ми знаємо: є претензії, що квиток буде нанесено не друкарським способом. Але є такі міста, як Житомир, Тернопіль та ще більше 10 інших, де запровадили таку систему. Касові апарати, які при цьому використовуються, є фактично у 95% всіх підприємств. Ніяких питань у фіскалів з цього приводу немає, — сказав Олексій Чепурко.

За інформацією ж Дмитра Бурмаки, стосовно фірми переможця — ПП «Укр-Спец-Софт» — триває слідство, оскільки компанія подавала нібито неправдиві дані.

— Ми знаємо, що відкрита кримінальна справа, але вироків суду немає. Ми можемо говорити, що хтось винен, лише після вироку суду. Наскільки мені відомо, представники компанії проходять у якості свідків, а не обвинувачених, — додав Олексій Чепурко.

Інший член виконокому — Дмитро Гаврилко поцікавився, чи є компанія-переможець безпосереднім надавачем послуг, а чи посередником. Олексій Чепурко зазначив, що в умовах контракту компанія має право залучати субпідрядників за потреби. Також він додав, що підприємство вже працює в інших містах України.

Олексій Чепурко також зазначив, що основною метою впровадження електронного квитка є диференційований тариф для готівкових, неготівкових розрахунків чи оплати «карткою полтавця».

Зазначимо, прийняття рішення про зміни було пов’язане з вирішенням юридичних колізій та технічних формулювань у тексті документу. Міська влада очікує, що вже найближчим часом представники ПП «Укр-Спец-Софт» приїдуть до Полтави, аби укласти відповідну угоду. У майбутньому планується інтегрувати систему електронного квитка до більш глобального проекту — «карти полтавця», яка буде багатофункційною та допоможе містянам отримувати певні знижки у місцевих торгівельних мережах, при оплаті проїзду тощо.

Залишити відповідь
Коментувати

4 Коментарі

Давно пора.

2019-06-06
Сергій
Відповіcти
0

Що означа особо,яка братиме плату. Це про того ,хто відповідатиме за електронні квитки.

2019-06-05
Елла
Відповіcти
0

Так буде видно хто кого і скільки перевозе,а більшість з’їде з маршруту

2019-06-05
Катя
Відповіcти
0

Знов купа затрат на придбання та тендери.

2019-06-05
Артур
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: