У Полтаві навчали як допомагати жертвам торгівлі людьми

0

19 травня у Полтаві провели семінар-треніг “Виявлення, ідентифікація та надання комплексної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми”. У заході взяли участь  дільничні офіцери поліції сектору превенції, працівники відділів поліції м. Полтава та фахівці районних відділів з питань пробації.

У Полтаві навчали як допомагати жертвам торгівлі людьми

У Полтаві навчали як допомагати жертвам торгівлі людьми

У ході семінару були розглянуті такі питання:

  1. Визначення поняття “торгівля людьми”;
  2. Масштаби торгівлі людьми на міжнародному, національному та локальному рівнях;
  3. Причини торгівлі людьми;
  4. Етапи торгівлі людьми;
  5. Форми торгівлі людьми;
  6. Групи ризику;
  7. Нормативно-правова база з протидії торгівлі людьми: міжнародне та національне законодавство;
  8. Прямі і непрямі індикатори в процесі ідентифікації осіб, які постраждали від торгівлі людьми;
  9. Методи виявлення постраждалих.

Учасники тренінгу виконували практичну вправу – аналіз історій постраждалих осіб та пошук в них  прямих і не прямих індикаторів ситуацій торгівлі людьми.

– Наразі частіше фіксуються злочини за ст. 181-1 Заняття проституцією (Кодекс України про адміністративні правопорушення), але треба звертати увагу на такі факти як: можливо ця жінка робить не з доброї волі, можливо в неї ці кошти забирає хтось, можливо хтось утримує документи і так далі, що це буде вже не адміністративна стаття і штраф, а це вже буде, власне, кримінальний злочин Торгівля людьми і потрібно цій жінці потрібно терміново звертатися за допомогою.

Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО “Світло Надії”

Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО "Світло Надії"

Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО “Світло Надії”

Вона також зазначила, що люди, які жебракують або займаються порнографією далеко не завжди роблять це з власної волі, а дуже часто являються жертвами торгівлі людьми.

– За статистикою Міжнародної організації з міграції за кількістю осіб, які зверталися за допомогою через неурядові організації, наприклад, такі як “Світло надії”, у нас таких осіб за 2016-2017 рік є 13. Із цих 13 людей 5 мають офіційний державний статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Не завжди ті, хто звертаються до нас бажають йти у держадміністрацію, проходити знову процедуру опитування, оформляти та подавати документ.

Ольга Гришко

За 2016 рік майже 1200 осіб були включені до програми реінтеграції. З 1991 року таких людей більше 160 тисяч. 65% даних злочинів є невиявленими.

Торгівля людьми — протизаконна торгівля людськими істотами в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці: це сучасна форма рабства. Ця діяльність є найшвидше зростаючою кримінальною діяльністю у світі і пов’язана з незаконною торгівлею зброєю, як другою за величиною після торгівлі наркотиками.

26 квітня 2018
25 квітня 2018